ODKOUKÁNO ODJINUD: ZPRÁVY SMS Z RADNICE SI SEMILŠTÍ OBLÍBILI

0

Odkládáte vyřízení nového pasu na poslední chvíli, protože vás nebaví trávit dlouhé hodiny čekáním na úřadě? Semilská radnice přišla již před čtyřmi lety se zajímavým nápadem – na vyžádání zasílá svým klientům informační SMS, díky nimž se včas dozvědí, v jaké fázi vyřízení se právě jejich záležitost nachází. „Postup je velmi jednoduchý,“ říká Miloš Sladký, tajemník městského úřadu v Semilech.

„Pokud máte o zasílání SMS zpráv zájem, při své první návštěvě úřadu sdělíte pověřenému pracovníkovi na daném odboru svůj požadavek a telefonní číslo, na které si přejete informační SMS zasílat. A pak už jen čekáte, až bude vaše žádost vyřízena. Po doručení oznamovací SMS se dostavíte na městský úřad a vyřízený doklad či žádost vyzvednete,“ vysvětluje tajemník.

Klienti Městského úřadu v Semilech si na tuto službu velmi rychle zvykli a často ji využívají. Informační SMS dnes využívají převážně odbory státní správy. Měsíčně je na mobilní čísla klientů odesláno více jak 1000 textových zpráv.
„Když jsme v roce 2010 s touto službou občanům začínali, měsíčně odešlo na 300 textových zpráv. Nyní je to více než trojnásobek,“ dodává místostarostka Lena Mlejnková.

(Zdroj: Renata Coufalová, tiskový servis města, coufalova@mu.semily.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.