PLAVKY DO SKŘÍNĚ, VYTÁHNĚTE BRUSLE (VIDEO)

0

Vloni v září panovaly tak vysoké teploty, že v jednom dnu jste mohli jít s plavkami na koupaliště v Maškovce a když jste si zaplavali, tak jste nazuli brusle, protože na zimním stadionu již byla k dispozici ledová plocha. Letos to bude asi jednodušší, meteorologové předpovídají poněkud chladnější nástup září, a i když se poté budou teploty blížit dvacítce, na žádné velké venkovní koupání to už asi nebude. Však také v areálu koupaliště letos počítají s až desetitisícovou ztrátou návštěvníků oproti první sezoně.

Oba snímky jsou z letošní největší návštěvy – 1. srpna do Maškovky přišlo 3 500 lidí!

„Snad ještě v září na pár dnů otevřeme, zatím to ale nevypadá. Přitom vloni v září jsme měli jedenáctitisícovou návštěvu,“ říká manažer areálu Tomáš Špinka. Loňskou první sezonu koupaliště sem přišlo přes 56 tisíc lidí, letos jsou zatím na 47 tisících. Nejvyšší návštěvu zde letos zaznamenali 1. srpna, kdy se přišlo vykoupat 3 487 návštěvníků! Nejvíc lidí přišlo v srpnu – 18 674, v květnu 1 117, v červnu 12 302 a v červenci 15 387. Průměrný počet osob na otevírací den byl vloni 591, letos 625.

Podle jednatele Městské sportovní Turnov Jindřicha Kořínka je to vždy poměrně velký logistický problém, rozhodnout, že příští den dva vzhledem k předpovědi počasí zůstane zavřeno, a předpovědi se potom třeba nenaplní. V letošní letní sezoně brány Maškovky zůstaly uzavřeny devatenáctkrát. Zatím poslední návštěvní den 31. srpna přišlo 382 lidí, nyní jsou brány koupaliště uzavřeny a uvidí se…
„V příští sezoně bychom chtěli rozšířit služby v dolní části areálu, mohla by tu být trampolína, stoly na stolní tenis, počítáme s tím, že tu otevřeme kiosek s občerstvením. Poměrně velký zájem byl o úschovu jízdních kol, do budoucna bychom se měli zamyslet nad koncepcí parkování, a to zejména ve dnech zvýšené návštěvnosti,“ přiblížil Jindřich Kořínek. Sezona na koupališti letos oficiálně končí 17. září.

V tu dobu už bude v provozu i kluziště. První den s veřejným bruslením je naplánován na úterý 12. září. „Pro veřejnost máme vyhrazeny hodiny v každém dnu v týdnu kromě pondělí a čtvrtka. V úterý je to od 17.45 do 19.00 hodin, ve středu od 10.00 do 12.00, v pátek od 18.45 do 20.00, v sobotu od 12.30 do 15.45 a v neděli od 14.00 do 16.00 hodin. O víkendech se doba může mírně změnit z důvodu hokejových utkání,“ shrnul Jindřich Kořínek. Viz www.maskova-zahrada.cz.

Od 11. září bude fungovat také krytý plavecký bazén na Výšince (viz www.bazen-turnov.cz).

Koupaliště v Maškově zahradě

  • Moc lidí a malé bazény (32%, 43 Hlasy)
  • Nechodím tam (26%, 35 Hlasy)
  • Super (13%, 17 Hlasy)
  • Jizera je lepší a Dolánky to nejsou (13%, 17 Hlasy)
  • S mírnými výhradami ano (8%, 11 Hlasy)
  • Zajdu jen sporadicky (4%, 5 Hlasy)
  • Jiná odpověď (2%, 2 Hlasy)
  • Téma mě nezajímá (2%, 2 Hlasy)
  • Nemám názor (1%, 1 Hlasy)

Počet hlasujících: 120

Nahrávání ... Nahrávání ...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.