MÁTE RÁDI TURNOV? VYFOŤTE SE U FOTOPOINTU

0

Ještěd, Litoměřice, Šumava, Rakousko, Německo… Fotopointy. Podívejte se na internet, o jak originální nápady často jde. Má to své opodstatnění – jste na výletě, navštěvujete různá místa, a mnohdy ani zpětně nevíte, kde všude jste byli. A když se vyfotíte u takového fotopointu s názvem daného místa, je to nejen dobré pro paměť vaší rodiny, ale v podstatě to volně navazuje na pohlednice, které jste dříve z výletu posílali babičkám či kamarádům.

„S nápadem přišla turnovská rodačka, architektka Nikola Netušilová. Navrhla opravdu originální ztvárnění, které zapadá do letošních oslav města. Vlastní fotopoint zpracovala specializovaná firma v Jablonci nad Nisou, na náměstí byl instalován v pátek 1. července dopoledne. Je určen jak místním, kteří jsou hrdí na své město, tak turistům, kteří k nám v sezoně přijíždějí,“ uvádí místostarostka Petra Houšková. Jak dodala, zatím je fotopoint umístěn na náměstí, počítá se ale s tím, že se bude různě pohybovat po městě.

„Přiznám se, že jsem se fotopointům spíš bránila a pak jsem se sama přistihla, že na dovolené u něho fotím svoji rodinu. Tak pomalu měním názor. První fotopoint v našem regionu je tedy v Turnově, chystají ho ale i třeba v Hodkovicích nad Mohelkou,“ přibližuje ředitelka Sdružení Český ráj Jitka Kořínková. Jak doplnila, umí si fotopointy představit i na různých místech v Českém ráji, ale spíše těch méně exponovaných. „Turnovský fotopoint vnímám jako zdařilý, a když sleduji, jakou odezvu mají letošní oslavy výročí města u obyvatel, že na některých místech je dokonce vyprodaná nová kniha o Turnově, tak myslím, že fotopoint na náměstí bude úspěšný i u místních lidí,“ uzavřela Jitka Kořínková.

Jedni z prvních se u fotopointu fotili cyklisté z Plzně

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.