MAŠKOVKA: Z PLAVEK NA BRUSLE

0

Tropické teploty, které v Česku panovaly velkou část prázdnin, třetím srpnovým týdnem skončily. A i když meteorologové předpovídají, že by ještě jeden či dva tropické dny být mohly, vše nezadržitelně spěje k podzimu. Je tu tedy čas na první rekapitulaci návštěvnosti koupaliště v Maškově zahradě v letošní sezoně. Byla rekordní. Zatímco v roce 2016 sem přišlo 56 192 lidí, vloni bylo léto chladnější – přivítali zde 47 480 návštěvníků, letos sem zatím dorazilo 68 047 lidí (návštěvnost do konce třetího srpnového týdne).

„Nejvíce zájemců o koupání jsme přivítali v červenci, kdy jich přišlo 32 162. Nejvyšší návštěvnost v běžném dnu byla 31. července – 2 549 lidí, absolutně nejvíc návštěvníků jsme přivítali 7. srpna, kdy zde bylo ještě noční koupání, na které dorazilo 501 lidí, takže celkově jsme tu ten den měli 2 628 návštěvníků,“ rekapituluje manažer areálu Maškovy zahrady Tomáš Špinka. Koupaliště bude samozřejmě ještě otevřeno a všichni doufají, že se nebude opakovat loňské září, kdy z důvodu chladného počasí už jeho brána zůstala uzavřena.

Zatímco venkovní areál začíná rekapitulovat sezonu, zimní stadion se na tu novou připravuje. Ledová plocha je už k dispozici a dokonce už na ni trénovaly mládežnické hokejové týmy HC Turnov.

První bruslení pro veřejnost se uskuteční ve středu 29. srpna od 10.00 do 12.00 hodin, další je potom v sobotu a v neděli. Aktualizovanou nabídku veřejného bruslení najdete ZDE.

Stejně jako vloni byli i letos první na ledě Sršni Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.