BUDE ZIMA KRUTÁ, NEBO NAOPAK MÍRNÁ? APC TAKÉ VYHLAŠUJE TRADIČNÍ SOUTĚŽ

0

Vše ukazuje na to, že nadcházející zimní období bude na Turnovsku spíše teplotně i srážkově velmi nevyvážené. Po dlouhém a poklidném mírně inverzním počasí nastoupí oceánská perioda v polovině prosince a období kolem vánočních svátků by mělo přinést spíše sněhovou peřinu, ale zatím nijak výrazně nízké teploty, většinou v rozmezí +4 až -6 °C, což znamená, že sníh bude střídavě mrznout a odtávat a sněhové srážky budou střídány dešťovými a opět sněhovými.

Leden i únor slibují už trvalejší a stálejší počasí, občas s teplotami hluboko pod bodem mrazu, ojediněle až do -20 °C, srážky převážně sněhové a také občasné inverze. Krátká teplá několikadenní perioda by měla přijít v lednu -nejspíše kolem 10. až 15. ledna – a v únoru mezi 4. a 10. únorem. Kalamitní situace, jako jsou vichřice a silný vítr, hrozí mírně v první polovině prosince a v lednu během krátkého oteplení. Zimní bouřky budou spíše jevem vzácným a hrozí Turnovsku pouze při ostrém oceánském proudění a přechodu podružných studených front od severozápadu.

VÁNOČNÍ TIPOVACÍ SOUTĚŽ
Jako každým rokem, tak i letos vyhlašujeme vánoční tipovací soutěž na téma: Bude na Štědrý den v Turnově sníh, nebo bude bez sněhu? Své tipy posílejte ve formě SMS na telefonické číslo 603 544 715, a to až do 15. prosince. Ze správných tipujících vylosujeme tři výherce zajímavých cen.

Vlastík Brůček Plamínek, APC Turnov
Brucek.Vlastimil@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.