DEN DĚTÍ SE ŽLUTOU PONORKOU 2022

0

I v době koronavirových omezení se tato akce v předchozích letech konala, vždy na jaře přišlo částečné uvolnění, a tak se turnovský Den dětí proměnil v putování městem, aby nebylo hodně lidí pohromadě na jednom místě. Letos už se akce v sobotu 11. června vrátila k osvědčenému modelu konání na jednom místě. Pouze namísto parku u letního kina to byl prostor Na Lukách za autobusovým nádražím. „Je tady k dispozici větší plocha, a jak přibývají atrakce pro děti, tak v parku už by bylo těsno. Navíc tady nejsou takové problémy s parkováním, jako v centru města. Počasí nám přálo, možná bylo až moc vedro, ještěže se na obloze občas objevil větší mrak,“ přibližuje za pořadatele Tomáš Zakouřil, vedoucí Žluté ponorky.

Podle kvalifikovaného odhadu vycházejícího z registrací karet na startu se Dne dětí zúčastnilo během sobotního odpoledne 2 400 lidí. Děti po registraci dostaly kartičky, na kterých jim na jednotlivých stanovištích pořadatelé potvrzovali splnění úkolů, na konci putování je čekala odměna. „Měli jsme dvacítku disciplín, pak tu bylo dalších pět, které byly informativní, jako třeba stánek Červeného kříže, kde nám zajišťovali první pomoc. Pro děti tu bylo také deset dalších atrakcí, jako jsou různé nafukovací prolézačky, skákací hrady nebo vodní tobogán. Výjimečný byl stánek lidí z našeho Adaptačního centra pomoci Ukrajině, které ve Žluté ponorce funguje od března. Tady se velmi milou formou děti dozvídaly podrobnosti o jejich zemi. Radost mám z turnovských sportovních a zájmových spolků, které zde již tradičně představují svoji činnost,“ shrnuje Zakouřil. Jak dodává, velmi si váží, že i v nelehké době dál fungovala podpora místních firem, letos se k nim přidal Trevos.

Červnové rodinné odpoledne pro velké i malé Středisko pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka připravuje více než deset let, někteří si možná vzpomenou, že původně se akce jmenovala „Bouda na ulici“, organizovala ji Jednota bratrská, a první ročníky se konaly v ul. 28. října u základní školy. Poté se přesunula do parku u letního kina.

DEN DĚTÍ S PONORKOU 2022
Kromě turnovských spolků, klubů a organizací pracujících s mládeží akci podpořily firmy: Ontex CZ, KV Final, Trevos, Grupo Antolin, Měšťanský pivovar Turnov, Juta, Crytur. Mezi podporovatele dále patří Pivovar Rohozec, Tiskárna Apromotion, Pizzerie Bueno a další. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro oblast školství Dan Ramzer.

Snímky zde Dne dětí v Turnově 2022

Snímek byl pořízen po 16. hodině, kdy akce již doznívala…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.