ADVENT V REŽII NOTHINGHAMU

0

Turnovská art rocková kapela Nothingham, pohybující se na pomezí „gotiky“ a progresivního metalu, uspořádala pro své fanoušky předvánoční adventní akustický koncert v městském divadle. Podle hodnocení diváků se jednoznačně jednalo o představení daleko překračující hranice regionu. Skupina Nothingham si v průběhu letošního roku opakovaně řekla o nominaci o kulturní akci roku svým projektem „Jan Křtitel“, který měl premiéru v Husově sboru v červnu (ZDE).

Nothingham v akustické podobě

V rámci akustického adventního koncertu v sobotu 16. prosince v zaplněném městském divadle svým příznivcům ukázala, že sázka na preciznost a um jednotlivých hudebníků se vyplácí. Navíc akustická podoba koncertu pomohla posluchači uvědomit si i drobné nuance skladeb, které jinak v ryze rockové podobě unikají.

„Dojmy z koncertu jsou velmi pozitivní, lví podíl na tom má zvukař Josef Novák. Nejsem žádný školený zpěvák, ale vím, že když se muzikant na pódiu neslyší, je to průšvih. Díky němu, a asi i díky architektonickému uspořádání divadla, byla akustika na pódiu parádní, hrálo se nám skvěle, slyšel jsem sebe i všechny spoluhráče. Věřím, že i pro diváky byl zvuk v hledišti přijatelný, nakonec i obsah mnoha zpráv SMS, které mně po koncertě došly, to potvrzuje. Určitě to nebyl náš poslední akustický koncert v předvánočním čase,“ naznačuje možnou budoucí tradici frontman kapely Pavel Mlejnek.

… s hosty

Vrcholem večera byla ukázka z projektu „Jan Křtitel“, ve kterém exceluje turnovská posluchačka oboru klasického zpěvu pražské konzervatoře Kristýna Anežka Poláková. Když si v úplném závěru sobotního koncertu střihla společný duet s Pavlem Mlejnkem z muzikálu Fantom opery, publikum spontánně vstávalo ze sedadel! Kristýna Anežka Poláková je jedním z nejvýraznějších současných talentů klasického zpěvu u nás. Možná, že jednou na ni v Turnově budeme hrdí stejně jako na legendární operní pěvkyni Marcelu Machotkovou!

„Angažování hostů v podobě housle, viola, zpěv, cello a mluvené slovo byl jistě krok správným směrem, určitě se k němu někdy vrátíme, zvlášť když se spolupráce s námi líbila i samotným hostům. Při následném večerním posezení v Pit Stopu v Sobotecké ulici nám nabídli spolupráci další smyčcoví konzervatoristé z Pardubic, kteří koncert rovněž navštívili, což je další motivace pro budoucnost kapely,“ nastínil Pavel Mlejnek.

Pavel Mlejnek s Kristýnou Anežkou Polákovou

V příštím roce Nothingham plánují v rámci oslav 110 let turnovského gymnázia na Střelnici několik koncertů kapel spojených s touto školou – mj. v sobotu 14. dubna 2018 zde vystoupí společně se skupinami Tam dole tma, Snap Call a s písničkářem Ondřejem Halamou. Šest vět oratoria „Jan Křtitel“ také přepracují do akustické verze, kterou premiérově představí v prostorách Johanitské komendy v Českém Dubu 8. června 2018. V létě se chtějí vrátit na hrad Valdštejn…

Nothingham:
Petr Tesař – bicí nástroje
Marek Boňko – klávesy
Jan Bouzek – kytara
Pavel Mlejnek – baskytara, zpěv

Hosté koncertu 16. prosince:
Oldřich Bezděčík, farář Církve československé husitské
Kristýna Anežka Poláková – zpěv, vokály, viola
Pavla Šachová, Josef Bartoň – violoncello
Anežka Charousková – housle
Václav Vaníček – baskytara

…závěrečná děkovačka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.