Změny v jízdních řádech veřejné dopravy – zastávka v ul. A. Dvořáka zrušena

0

Od neděle 28. srpna se mění jízdní řády veřejné dopravy v Libereckém kraji, některé změny se dotknou také spojů na Turnovsku. Novinka čeká na cestující autobusové linky Turnov – Ohrazenice. Trvale zrušena je zastávka Turnov, lékárna. Linky 302 a 322 vedou nově ze zastávky Mariánský hřbitov přímo do zastávky Výšinka.
Autobusová zastávka Turnov, lékárna, v ulici Antonína Dvořáka se potýkala s problematickým přístupem pro autobus. Ten z Mariánského náměstí mířil přes náměstí Českého ráje do ulice Antonína Dvořáka a obsluhoval místní zastávku. Velmi často tak vznikalo zpoždění umocněné nesprávným parkováním vozidel na vjezdu do Dvořákovy ulice.
Docházková vzdálenost od zastávky lékárna na zastávku Mariánský hřbitov je 250 m, do zastávky U masny 350 m. S ohledem na dostupnou vzdálenost dalších zastávek, nízké počty nastupujících a složitou dopravní situaci bylo přistoupeno ke zrušení zastávky. Autobusy budou nadále využívat trasu z Mariánského náměstí přímo do rozšířené Markovy ulice a do zastávky Výšinka.
(Zdroj: TZ Města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.