Změny jízdních řádů od 1. 9. 2019 – posílení spojů směrem na Hradec Králové

0

V neděli 1. září se v rámci celostátních změn upravují jízdní řády vybraných linek a spojů v autobusové dopravě v Libereckém kraji.
První významnou změnou je rozšíření garance nasazení bezbariérově přístupných spojů v oblastech Jablonecka a Semilska. „V rámci 10letého kontraktu požaduje Liberecký kraj vyšší podíl bezbariérově přístupných vozidel. Od dubna letošního roku má kraj garantováno v oblasti Jablonecka min. 75 % a v oblasti Semilska min. 80 % nízkopodlažních vozidel,“ vysvětluje Jan Sviták, náměstek hejtmana pověřený řízením resortu dopravy, investic a veřejných zakázek. Dopravce vozidla již několik měsíců nasazuje. Zapracování garance do jízdního řádu však bylo možné provést až k 1. září.
Druhou podstatnou novinkou jsou pak změny mezi Libercem a Hradcem Králové. „Obvykle bývá tento termín změny využíván zejména v návaznosti na požadavky škol či studentů v souvislosti se zahájením nového školního roku, ale letos je nejvýznamnější změnou úprava linek mezi Libercem, Turnovem, Jičínem a Hradcem Králové ve spolupráci s Královéhradeckým krajem,“ říká Otto Pospíšil, zástupce ředitele krajského organizátora dopravy KORID LK.
Na lince 370 z Liberce do Hradce Králové dochází k rozšíření nabídky přímého spojení. To však částečně vzniká také díky propojení regionálních spojů Liberec – Jičín a Jičín – Hradec Králové. Na Turnovsku tak cestující musejí dbát zvýšené pozornosti vůči změnám jízdních řádů, neboť u některých spojů dochází k posunům odjezdů. V souvislosti s těmito změnami dochází také k rozšíření nabídky přímých spojů mezi Libercem a Lomnicí nad Popelkou (linka 550), naopak některé spoje z Liberce do Jičína na lince 350 budou nahrazeny výše zmíněnou linkou 370 z Liberce do Hradce Králové.
Přehled všech změn za celý Liberecký kraj najdou cestující na webu www.iidol.cz v sekci Jízdní řády/Připravované změny.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.