Změna platnosti technické kontroly u motocyklů

2

Odbor dopravy Městského úřadu Turnov upozorňuje, že od 1. 10. 2018 došlo k prodloužení platnosti technické prohlídky u motocyklů o dva roky.
Tato změna nevyžaduje zápis do technického průkazu vozidla ani výměnu kontrolní červené nálepky na registrační značce. Držitel motocyklu podléhající technické kontrole bude tedy stroj přistavovat k technické kontrole ve lhůtě šesti let ode dne zápisu vozidla do registru silničních vozidel a poté pravidelně ve lhůtě čtyř let ode dne provedení předchozí pravidelné technické prohlídky.
Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov

Sdílet

Autor článku

2 komentáře

 1. Pavel Charousek

  Odpověď vedoucího odboru dopravy:
  Pokud jedete do zahraničí, lze si nechat udělat zápis do technického průkazu vozidla a známku Vám vyměníme. Předmětem kontrol v zahraničí nebývají známky na registračních značkách, ale kontrola identity řidiče, vozidla a jeho technický stav.
  Zpráva neříká, že tento úkon neprovádíme, konstatuje, že prodloužení platnosti technické kontroly vyplývá ze zákona a nevyžaduje zápisu v technickém průkazu vozidla, který nemusí mít řidič při jízdě u sebe, ani výměnu nálepky na registrační značce. V současné době evidujeme cca 6 700 motocyklů a není v kapacitních možnostech zdejšího úřadu tyto úkony provést u všech registrovaných jednostopých vozidel.
  Pavel Vaňátko
  vedoucí dopravního odboru MěÚ Turnov

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.