Zloděj vykrádá domy, když majitelé spí!

0

Kriminalisté v těchto dnech vyšetřují dva případy vloupání do rodinných domů v Turnově. Nejdříve to bylo v ulici Josefa Štrégla na Hruštici, kde bezpečnostní zařízení zaznamenalo narušení objektu. V tu dobu byli vlastníci nemovitosti na dovolené, a proto požádali matku, aby jim domácnost zkontrolovala. Ta to také udělala a po zevrubné prohlídce se jí zdálo, že je vše v pořádku. Rodina si událost vysvětlila tím, že někdo nechal při odchodu pootevřené dveře. Když se sem ale vrátila matka majitelky ještě jednou téhož dne odpoledne, všimla si, že je v zárubni balkonových dveří vyvrtaný malý otvor, skrz který je vidět ven. Teprve potom vyšlo najevo, že se do domu snažil vniknout zloděj. Protože ale zaktivoval alarm, z místa činu uprchl, aniž by stačil něco ukrást. Přivolaní kriminalisté po důkladné prohlídce dveří konstatovali, že tento specifický způsob vniknutí do rodinných domů zaznamenali také na Semilsku a jejich kolegové i na území jiných krajů.
Ke druhému případu došlo u rodinného domu na Károvsku. Do něho se zloděj vloupal stejným způsobem v noci. V horním patře spali majitelé a jejich malé děti. Z přízemí si odnesl jen peníze v hotovosti a dost jiných cenností tu bez zájmu ponechal. I zde po něm zůstala jako jediná stopa malá díra v plastovém rámu francouzského okna. Škoda na poškozeném rámu dveří a odcizených financích činí zhruba 24.500 Kč.
Kriminalisté územního odboru v Semilech v této souvislosti apelují na majitele rodinných domků, aby věnovali pozornost všemu, co se kolem jejich obydlí, ale také v blízkém sousedství děje. Pokud zaregistrují pohyb podezřelých osob na vlastních pozemcích nebo pozemcích svých sousedů, měli by takovou informaci oznámit policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. Stejně tak je třeba okamžitě hlásit policii poškození dveří výše popsaným způsobem, tedy provrtáním v okolí zárubní dveří nebo plastových rámů francouzských oken. Na dotčená místa prosím nesahejte a vyčkejte do příjezdu policistů, kteří tu mohou zajistit cenné kriminalistické stopy. Pokus o vniknutí do nemovitosti prosím hlaste i v případě, že se vám nic neztratilo. To, že si zloděj nic neodnese, se stane například v případě, že ho někdo vyruší. Nelze ale vyloučit, že se k vám vrátí o několik dní později.
(Zdroj: Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.