Zkontrolujte si platnost řidičského průkazu

0

Odbor dopravy Městského úřadu Turnov žádá obyvatele o kontrolu platnosti řidičských průkazů. Dle informací ministerstva dopravy vyprší letos v České republice více než 800 tisíc řidičských průkazů. V Turnově se má vyměnit přes dva tisíce řidičských průkazů, kterým vyprší platnost letos, a další, které jsou již prošlé. Někteří řidiči termín ukončení platnosti průkazu nekontrolují, a tak mnohdy jezdí s propadlým průkazem. Za takové chování hrozí řidiči pokuta na místě do dvou tisíc korun.
Množství prošlých průkazů je důsledkem povinné výměny růžových skládacích řidičáků, který probíhal před 10 lety. Největší počet řidičských průkazů vyprší během března, října a listopadu. Řidiči by měli platnost svého řidičského oprávnění pohlídat a dostatečně včas požádat o jeho výměnu.
O výměnu můžete požádat již tři měsíce před skončením platnosti průkazu a je zcela bezplatná. Vydání nového řidičského průkazu trvá tři týdny. Lze požádat také o vydání ve zrychlené lhůtě do deseti dnů, zde však řidiči zaplatí správní poplatek ve výši 500 korun.
Pro výměnu stačí přijít na odbor dopravy Městského úřadu Turnov do Skálovy ulice, čp. 72. Výměna se probíhá v přízemí budovy každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin. V úředních dnech, pondělí a středa, navíc od 13.00 do 17.00 hodin. K vydání nového řidičského průkazu s sebou přineste také platný průkaz totožnosti, jednu průkazovou fotografii a současný řidičský průkaz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.