Žitava 2011

0

Naše škola přijala milé pozvání žitavského Campu Domino a v pondělí 19. září jsme vyrazili vlakem s žáky 4. A a 4. B a se dvěma staršími žákyněmi na třídenní výlet. Po příjezdu jsme se procházkou vydali ke sportovnímu centru, kde si děti nadšeně zahrály bowling, squash, tenis i kopanou. Po obědě v příjemné stylové restauraci nás čekala bobová dráha. Každý si své tři jízdy opravdu užil. Po odpoledním ubytování v areálu Campu Domino jsme ještě podnikli večerní lehce strašidelnou, pověstmi oživenou prohlídku středověké Žitavy. Na první den to bylo opravdu hodně zážitků.
I další program našeho pobytu byl velmi pestrý a každý si přišel na své. Navštívili jsme Motýlí dům v Jonsdorfu, kde děti obdivovaly exotické motýly z bezprostřední blízkosti, a odpoledne pod vedením zkušených horolezců podnikaly výstupy na vrchol přírodní lezecké stěny. Zábavná byla také cesta úzkokolejkou s parní lokomotivou.

Nechyběla ani veselá diskotéka spojená s navazováním kontaktů s německými dětmi, či závěrečná olympiáda, kde si každý otestoval svou dovednost a vytrvalost.
Užili jsme si celý pobyt opravdu báječně. Bohatý program, příjemní a ochotní hostitelé, velice chutná kuchyně, hezky vybavené pokoje v budově a chatkách a hlavně milá a přátelská atmosféra od příjezdu do středečního rozloučení. Danke schön…
Jitka Bartůňková, ZŠ v ulici 28. října, Turnov (foto ZDE)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.