Zastupitelé o rekonstrukci nádraží a sportovní hale v Daliměřicích

0

Dvěma hlavními body veřejného zasedání turnovských zastupitelů ve čtvrtek 24. října byla plánovaná rekonstrukce železniční stanice a žádost TJ Turnov o spolufinancování rozšíření a zastřešení sportoviště v Daliměřicích.
V případě miliardové investice, kterou zatím bez udání přesně doby realizace připravuje Správa železniční dopravní cesty, se zastupitelé přiklonili k verzi s centrálním podchodem a krytými nástupišti.
TJ Turnov stojí před problémem, jak vtěsnat požadavky jednotlivých oddílů do jedné haly ve Skálově ulici, která praská ve švech. Výjimkou nejsou začátky tréninků oddílů mládeže v pozdních večerních hodinách. Jako varianta se jeví nafukovací hala na sportovní hřiště u tělocvičny v Daliměřicích. TJ Turnov by využila možnosti dotace ministerstva školství. Ta by z potřebných 27 mil. Kč kryla zhruba 20 milionů, zbytek nákladů by muselo dofinancovat město. Podle vedení tělovýchovné jednoty je to jedna z mála možností, jak co v nejkratším čase rozšířit možnosti pro sportování ve městě. V případě zisku dotace by hala stála na konci příštího roku. Proti tomuto záměru se ale postavila většina zastupitelů za Nezávislý blok a Piráti. Těm se nelíbí jisté provizorium v podobě nafukovací haly a také spíše preferují rozšíření sportoviště u haly TSC u nádraží. Zastupitel Mikula (Proto) navrhl kompromisní řešení, že by hala po době udržitelnosti projektu, což je 10 let, přešla na město. Pro tento návrh hlasovalo ale jen 11 zastupitelů, a žádné další hlasování neproběhlo.
Dalším zajímavým bodem jednání zastupitelů byla budoucnost pasáže pod radnicí.
K tématům se ještě vrátíme podrobněji.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.