Zastupitelé jednali: V turnovské nemocnici bude možná otevřeno covidové oddělení

0

Úvodním bodem veřejného zasedání turnovských zastupitelů ve čtvrtek 25. února byla problematika Policie ČR a městské policie, resp. projednání jejich výročních zpráv za rok 2020. Jak na jednání zaznělo, loňský rok byl v mnoha směrech výjimečný. Pandemie koronaviru ovlivnila i množství závažných trestných činů, jejichž počet byl nejmenší za posledních 15 let, změnila se i skladba přestupků, kterých bylo zaznamenáno nesrovnatelně více v občanské rovině. Převládaly neshody v domácnostech v době, kdy bylo omezeno veřejné setkávání. Z logických důvodů vymizelo noční výtržnictví osob, které procházely městem po zavírací době nočních podniků a diskoték.
V dalším bodě jednání zastupitelé schválili navržený postup při vzniku Integrovaného výjezdového centra profesionálních i městských hasičů, záchranky a dopravní policie. Centrum by mělo vzniknout v sousedství průmyslové zóny Vesecko zhruba do tří let. Zastupitelé také schválili letošní harmonogram oprav bytového fondu, rozdělili dotace z koncepce záchrany sportovním spolkům a organizacím v době koronaviru, odsouhlasili novou koncepci tělovýchovy a sportu ve městě v letech 2021–2024.
V závěru zasedání informoval zastupitele i občany starosta Tomáš Hocke o probíhajících pandemických opatřeních – v Turnově začne fungovat v nemocnici očkovací místo, město chce testovat proti covid-19 přímo na úřadě před některými jednáními, bude nápomocno při distribuci ochranných prostředků do škol ad. O vážnosti situace podle starosty svědčí mj. i zpráva z dnešního dne, že Krajská nemocnice Liberec zvažuje, že i v turnovské nemocnici by mohlo vzniknout covidové oddělení. Zdejší nemocnice dosud sloužila výhradně pro necovidové pacienty, kteří sem byli převáženi z Liberce.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.