Zastupitelé jednali: jižní sjezd do Fučíkovy ulice, nová knihovna a rozpočet města

0

Na svém posledním letošním veřejném zasedání ve čtvrtek 19. prosince turnovští zastupitelé schválili nejdůležitější dokument na příští rok – rozpočet města 2020. Dále potom souhlasili s výkupem domu čp. 1248 v ulici B. Smetany u průtahu městem, který ustoupí budoucímu jižnímu sjezdu do Fučíkovy ulice. Majitelka domu si postaví nový rodinný dům na druhé straně pozemku, do Fučíkovy ulice bude poté zakázán vjezd nákladní dopravy.
V dalším bodě jednání zastupitelé 24 hlasy schválili záměr výstavby nové knihovny ve Skálově ulici dle návrhu ateliéru A69 architekti s. r. o.
Na rekonstrukci informačního centra na náměstí se letos dotaci získat nepodařilo, zastupitelé proto souhlasili s podáním žádosti do další dotační výzvy ministerstva pro místní rozvoj v příštím roce. Na závěr zasedání byly schváleny názvy nových ulic v Daliměřicích, kde probíhá nová výstavba. Ulice se budou jmenovat: Zámecká, Na Cvičišti, V zahrádkách a Ladislava Cibulky – podle posledního starosty Daliměřic, když to ještě byla samostatná obec sousedící s Turnovem.
K některým tématům se vrátíme podrobně.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.