OD POHÁDEK PO POHÁDKOVÝ FESTIVAL, TO JE ČESKÝ RÁJ 2007

0

Staročeské trhy, řezbářské sympozium, jízdy parního vlaku, hudební festivaly, Kámen a šperk v Českém ráji, Móda sedmi století, Slamák, Benátská noc, Gotická bitva, Semilský pecen, Pohádkový festival, Svatováclavská jízda… Desítky akcí roztodivných názvů mají jedno společné: Konají se od května do září v Českém ráji. A když si jejich přehled vyhledáte v samostatné příloze „Sezonních turistických novin Český ráj 2007“, které vyšly právě v těchto dnech, budete překvapeni, jak bohatá nabídka letní sezony v tomto krásném kraji je. A nejen pozvánky na kulturní, sportovní a společenské akce toto speciální vydání turistických novin přináší. Víte například, že atraktivními místy Českého ráje jezdí turistické autobusy s přepravou jízdních kol?

Máte přehled o nejkrásnějších cyklotrasách nebo se toužíte vydat pěšky na nějaké zajímavé místo, kde jste ještě nebyli? Znáte novinky ve fungování Geoparku Český ráj?, víte, kde můžete získat slevy na vstupném?, nebo si půjčit jízdní kolo či raft na vodu? I odpovědi na tyto otázky najdete v turistických novinách. A co třeba české filmové pohádky jako Princ Bajaja, Princ a Večernice, Nesmrtelná teta, či rodinný film Jak dostat tatínka do polepšovny? Co mají tyto oblíbené filmy společného? Český ráj, samozřejmě. Díky turistickým novinám se můžete vydat po stopách filmových štábů. Podíváte se na místa, která důvěrně znáte. Nyní je ale uvidíte v plné kráse bez kamer, herců a všudypřítomného shonu.

A co čeká tento kraj do budoucna? „Myslím, že Český ráj na svůj hlavní rozvoj teprve čeká. Není to tak turisticky exponovaný kraj jako vysoké hory nebo Praha, proto ještě podřimuje v druhé až třetí linii a čeká, co bude,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro turistické noviny Ladislav Špaček, českorajský chalupář, a bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla.

Letošní vydání turistických novin vychází v nákladu deseti tisíc výtisků, noviny jsou plnobarevné a stojí 18 Kč. Vydavatelem je Město Turnov a Sdružení Český ráj. Hlavní část novin obsahuje 16 stran tipů a informací z celého Českého ráje, samostatná příloha na 8 stranách nabízí opravdu jedinečný a nikde jinde nepublikovaný přehled akcí, které se od jara do podzimu v tomto regionu konají. Kromě toho je zde mapka s přehledem tras a jízdní řády turistických autobusů a najdete tu nejzajímavější cyklotrasy i s cennými radami pro cykloturisty. Turistické noviny Český ráj 2007 si můžete zakoupit ve všech informačních centrech v regionu, v některých ubytovacích zařízeních, památkových a rekreačních objektech, část nákladu se objeví letos poprvé také v běžné distribuční síti.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.