Vzpomínka na Václava Vorlíčka

0

Po celá léta své činnosti se čtenářský klub Turnovský Granátek a jeho členové setkávali se zajímavými osobnostmi ze světa umění a hlavně literatury. K nezapomenutelným setkáním patří také převzetí zvláštní ceny z rukou Václava Vorlíčka, českého režiséra a scénáristy. Stalo se tak 15. září 2017, kdy si do Jičína – města pohádky – jeli pro ocenění mladí autoři nejen z Turnovského Granátku, který pracuje při knihovně, ale také žáci ze základní školy v Žižkově ulici.
Získali ceny za Pohádky Českého ráje a sborník literárních prací Sejdeme se u Rumcajse. Byl to nádherný zážitek a mladí účastníci na toto setkání ještě dlouho vzpomínali. V úterý 5. února nás zasáhla smutná zpráva o odchodu Václava Vorlíčka. Moc děkujeme za krásná slova, která jim při setkání v Jičíně věnoval. Je důležité, aby si mladí lidé odnášeli do života tyto pozitivní a inspirativní zážitky setkání se skutečnými osobnostmi. Nejčastějším spolupracovníkem Václava Vorlíčky byl spisovatel a scenárista Miloš Macourek, který také v Turnově v roce 1999 uvedl další díl příběhů žáků 3. B. – Mach a Šebestová na prázdninách. Dodnes nás hřejí pochvalná slova, která také napsal do kroniky knihovny. „Moc děkuji za krásný křest knihy, takový jsem nezažil ani v Praze.“
Václavu Vorlíčkovi i Miloši Macourkovi patří naše velké poděkování a vzpomínka na vzácná setkání. (Miloš Macourek odešel náhle 30. září roku 2002.)
Eva Kordová, Knihovna A. Marka, Turnov, EvaKordova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.