Výsadba alejových stromů v rámci obnovy zeleně v Turnově

0

Na jaře byla v Turnově provedena výsadba 248 alejových stromů v rámci projektů „Rekonstrukce zeleně na sídlištích v Turnově“ a „Rekonstrukce zeleně v ulici 5. května a v ulici Zborovské v Turnově“. Na oba projekty byla městem Turnov získána dotace z Operačního programu Životní prostředí.
Celkem bylo na sídlištích vysazeno 226 vzrostlých stromů o obvodu kmínku 14 – 16 cm a 16 – 18 cm. Z toho v sídlišti Přepeřská 65 stromů, v sídlišti Výšinka 128 stromů a v sídlišti Dělnická 33 stromů. V podzimních měsících letošního roku bude dosazeno ještě 17 stromů, které na jaře nebyly v okrasných školkách k dispozici v požadovaných velikostech.

V rámci druhého projektu, který se týká zeleně v ulicích 5. května a Zborovské, bylo vysazeno 22 jasanů do chodníku v ulici 5. května. Koncem května bude na povrch rabátek instalována kovová mříž a stromy budou kotveny na tři kůly.
Práce na obou projektech pokračovaly v květnu a nyní i v červnu, kdy budou vysazeny keře. Zbylé stromy v sídlištích a v ulicích budou dosazeny letos na podzim. V průběhu roku budou také vybudovány mlatové cesty, dětská hřiště a osazeny lavičky.
(Zdroj: Hana Malá, odbor životního prostředí, MěÚ Turnov, h.mala@mu.turnov.cz )
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.