Vrchol prázdnin v neděli ve Šťastné zemi

0
Přes dva tisíce vstupenek prodaných v předprodeji a další stovky zájemců, kteří přijdou a vstupenky si koupí až na místě. Šťastná země v Radvánovicích se připravuje na vrchol sezony. V neděli od 16.00 zde vystupuje kapela Kryštof s Richardem Krajčem. K dispozici bude více vstupů do areálu, zvětšila se plocha hlediště, kde se koncert uskuteční, výrazně bude rozšířeno občerstvení a další služby. I přes zvýšený počet návštěvníků pořadatelé věří, že budou všichni spokojeni. Akcí se o nacházejícím víkendu koná ale daleko víc:
 
Pátek 22. srpna
* Turnovské kulturní léto: TANGO VON DUO. Martin Hybler na klavír, Ivan Hájek na kontrabas a jako host Jindřich Bada na trombón. Uvolněné, hravé a pohodové letní swingování. KC Střelnice – před restaurací, začátek v 19.00 hodin.
 
Sobota 23. srpna
* 1. ročník festivalu dechovek: MUZIKANTI POJĎTE HRÁT. Vystoupí dechovky Tynečanka, Valdštejnka, Pardubická šestka a Mistříňanka. Předprodej vstupenek v recepci KC Střelnice. Letní kino od 13.00 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč. (V případě nepříznivého počasí se festival koná na Střelnici.)
* SVIJANSKÉ PIVOBRANÍ. Vystoupí: Táboranka, Berušky, The Beatles Veteran Club, Volupsie, Countryon. Hřiště ve Svijanech, začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 50 Kč, pivo 20 Kč, atrakce pro děti, občerstvení. Pořádají obec Svijany a Pivovar Svijany.
* HUDEBNÍ LOUČENÍ S LÉTEM v areálu na návsi v Klokočí od 14.00 do 03.00 hodin v neděli. V programu vystoupí: Milan Černohouz, Blanka Tůmová, Broďanka, OVJ Dixie Liberec, Širokko (rock-pop, Semily), Berušky (folk-rock, Liberec), Melanie Dekker (Kanada), Adaptace (rock, Turnov). V průběhu festivalu vystoupí mažoretky Perličky, tanečnice Simonka Židů, bude ohňová show. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné.
* Letní koncerty vážné hudby 2014: JAKUB PUSTINA (baryton), klavírní doprovod Richard Pohl. Začátek v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále v 16.30 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
* TRAMPSKÝ FESTIVÁLEK – TROSECKÝ ŠIRÁK, VII. ročník festivalu trampských písní. Hrad Trosky od 18.00 do 2.00 hodin, vstupné 150 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Noční prohlídka hradu od 20.00 hodin. Nasvíceným hradem budou provázet průvodci v dobovém kostýmu. Můžete se těšit na překvapení. Z důvodů omezené kapacity doporučujeme rezervovat si prohlídku. Doporučujeme vzít si baterku na cestu k parkovišti. (V průběhu dne v 11.00, ve 13.00, 15.00 a 16.30 probíhají rytířské souboje – Švédové na hradě Valdštejně.)

Sobota 23. a neděle 24. srpna
* XVI. ŠERMÍŘSKÉ LOUČENÍ s létem na hradě Rotštejně.
Program v sobotu 23. srpna: Od 10.00 hodin v Klokočí na návsi bohoslužba slova ku poctě svatého Václava – promluví kazatelka Československé církve Husitské Anna Holínská, v 10.30 hodin – průvod pod korouhví paní z Rotštejna ze vsi k hradu – okostýmovaní návštěvníci vítáni. Na hradě od 11.15, 13.15 a 15.15 hodin Bartolomějské čarování – nová veselá pohádka od H.T. Hlubučkové.
Program v neděli 24. srpna na hradě: Od 11.00, 13.00 a 15.00 hodin pohádka Bartolomějské čarování.
(V případě opravdu nepříznivého počasí se akce nekoná.)

Neděle 24. srpna
* LOUTKÁŘI  DĚTEM NA  DLASKOVĚ STATKU: O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE. Hraje Jakodivadlo, Stružinec. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: Koncert kapely Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Začátek v 16.00 hodin.
* STROMY PLÁČOU – SEFARDSKÉ PÍSNĚ. Synagoga Turnov srdečně zve na koncert zpěvačky a hudebnice Jany Lewitové. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* V 19.00 hodin začíná v sokolovně v Malé Skále koncert chlapeckého a mužského pěveckého sboru BONIFANTES z Pardubic.

 
Servis podrobně ZDE.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.