Víkendové pozvánky ve znamení Kulturnova!

0

To nejlepší ze současné turnovské kultury během jednoho odpoledne a večera. V pořadí 3. ročník Kulturnova stojí jistě za vaši pozornost! Kromě toho je ale především sobota doslova nabita dalšími akcemi – cyklojízda, oslavy KČT, narozeniny Albrechta z Valdštejna, strašidelný les, country bál… Ze sportu poté volejbalový turnaj žen a divizní fotbal.

Pátek 21. září
* ÚČEL SVĚTÍ PROSTŘEDKY. Lehce erotická komedie Jaromíra Břehového v podání Divadelního sboru Tyl Slaná. Sál radnice v Rovensku pod Troskami od 19.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Sobota 22. září
* CYKLOJÍZDA GREENWAY JIZERA Z LÍŠNÉHO DO ŽELEZNÉHO BRODU. Sraz účastníků je v 10.00 hodin u Galerky v Líšném nebo je možno se do Líšného vydat společně z Turnova (sraz v 9.00 hodin na parkovišti v Dolánkách) či ze Železného Brodu (sraz v 9.00 hodin u radnice). Zve Sdružení Český ráj.
* OSLAVA 130 LET KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ. V rámci oslav zve KČT Sokol Turnov na slavnostní jízdu parním vlakem. Vlak jede z Turnova do Semil. Odjezd směr Semily je z Turnova v 8.52 hodin, příjezd do Semil v 9.39 hodin (vlak zastavuje na všech zastávkách). Ve vlaku hraje kapela Duo BigBand. Zpět ze Semil odjíždí ve 13.09 hodin (na cestě zpět zajede i z Železného Brodu do Spálova), příjezd do Turnova v 15.05 hodin. Oslavy pokračují v KC Střelnice na akci Kulturnov.
* O CHYTRÉ KMOTŘE LIŠCE. Hudební pohádku O chytré kmotře Lišce do turnovského divadla přiveze Divadélko Andromeda. Kromě spousty písniček se děti mohou těšit na veselé zápletky, které samozřejmě dobře dopadnou. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin.
* LOUČENÍ S LÉTEM – lidová zábava s rohozeckým pivem na náměstí Českého ráje. Pořádá Pivovar Rohozec.
* HRAD VALDŠTEJN: NAROZENINY VÉVODY ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA. Setkání s legendárním generalissimem, při němž bude příležitost oslavit jeho nedávné narozeniny. Od 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.
* KULTURNOV. Festival Kulturnov si po celou dobu své existence klade jen jeden zdánlivě jednoduchý úkol: ukázat všem, jak bohatá je kulturní scéna Turnovska. S podtitulem „Oslava turnovské kultury“ tak láká na den a večer plný zajímavých divadel, hudby a dalších forem umělecké tvorby a po dvou jeho předchozích ročnících už je jasné, že být u toho se rozhodně vyplácí. Více přineseme v samostatném článku. KC Střelnice od 14.00 hodin. Vstup volný.
* STRAŠIDELNÝ LES. Již 6. ročník nočního strašidelného lesa v Jenišovicích. Čeká na vás spousta živých strašidel i neživých exponátů. Start: bojácní 18.30 – 19.30, nebojácní 19.30 – 21.00 hodin. Rezervace času startu nutná na e-mailu: jitka.kr@centrum.cz. Startovné 40 Kč / osoba od 4 let. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.
* VÝROČNÍ COUNTRY BÁL. Kulturní dům Tatobity od 20.00 hodin. Hraje kapela Country Vývar, předtančení obstará taneční skupina Felow Praha, vystoupí také pražský písničkář František Zídek. Zve Ochrana Klokočských skal, z. s., vstupné v předprodeji na pokladně hradu Rotštejn 70 Kč, na místě 120 Kč.

Neděle 23. září
* ČAS JAKO HLAS. Koncert duchovní hudby k třístému jubileu smrti famózního rovenského rodáka, učitele, varhaníka v Rovensku a na Vyšehradě, truhláře, kameníka, sochaře a rytce, editora nejzajímavějšího světového barokního kancionálu, básníka, skladatele, poutníka do Říma a poustevníka na Valdštejně VÁCLAVA KARLA HOLLANA ROVENSKÉHO (1644 – 27. 2. 1718). Kostel sv. Václava v Rovensku pod Troskami od 17.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 22. září
* Volejbalový Český pohár žen. V sobotu 22. září se odehraje v turnovské hale ve Skálově ulici první kolo Českého poháru ve volejbale žen. Domácí hostí skupinu B, které se kromě druholigového družstva žen TJ Turnov zúčastní i celky TJ Sokol Dobřichovice (1. liga) a Volejbal Červený Kostelec (2. liga). Vítěz skupiny postoupí do 2. kola, kde se utká s extraligovým týmem KP Brno. Zveme všechny volejbalové fanoušky – přijďte nás podpořit a vytvořit skvělé prostředí a výhodu domácí palubky.
Přehled utkání:
9.00 TJ Turnov – TJ Sokol Dobřichovice
12.00 TJ Sokol Dobřichovice – Volejbal Červený Kostelec
15.00 TJ Turnov – Volejbal Červený Kostelec
* FOTBAL / KP: Rovensko – Sedmihorky (16.00), I. A třída: Jenišovice – Semily, I. B třída: Pěnčín – Doksy B (vše 16.00), Semilsko-OS: Tatobity – Přepeře C (16.30).

Neděle 23. září
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Kolín (16.30).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.