Víkendové pozvánky: Odemykání Jizery, Velikonoční trhy na Sychrově

0

Nadcházející víkend je především ve znamení vodáckého otevírání Jizery v Malé Skále, v obou víkendových dnech se konají Velikonoční trhy na Sychrově. Meteorologové bohužel nepředpovídají moc teplé jarní počasí, tak zimní bunda bude v případě návštěvy těchto akcí patrně nutností…

Pátek 12. dubna
* DĚDKOVÉ. Přijďte si poslechnout písně, které jste dlouho neslyšeli, ale dobře znáte. Malá (domácí) scéna, koncert. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 13. dubna
* SETKÁNÍ SBĚRATELŮ PIVOVARSKÝCH SUVENÝRŮ. Klub Jizeran Turnov zve na tradiční sběratelské setkání. Koná se v „hasičárně“ v Daliměřicích od 8.00 do 12.00 hodin.
* PEČEME V MUZEU – ŘEMESLNÝ WORKSHOP. Velikonoční, posvícenské a vánoční pečení s řemeslnicí a pekařkou Ivou Válkovou, doprovázeno povídáním etnografky Vladimíry Jakouběové o tradicích, stravě a pečení v lidovém prostředí. Muzeum Českého ráje v Turnově, Kamenářský dům, 9.00–12.00 a 13.00–16.00 hod., rezervace na tel. 736 145 354, vstupné 200 Kč.
* KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK. Hubert a Hodan – dva krysáci, Eda – laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček – sádrový trpaslík, nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* ODEMYKÁNÍ JIZERY. Žlutá plovárna v Malé Skále. Program pro děti a dospělé připraven od 10.00 hodin, ve 14.00 hodin proběhne oficiální odemčení Jizery pro vodáckou sezonu 2019.
* LAXIGAL & TY KRÁVO. Pop-rockovou kapelu Laxigal, hrající převážně převzaté věci, doplní uskupení Ty krávo ze středních Čech, které svou tvorbu označuje za „rýmované hospodské tlachy a příběhy ze života“. Malá (domácí) scéna, koncert. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ZA OBOJŽIVELNÍKY ČESKÉHO RÁJE. Koná se od 19.00 do 21.00 u rybníka Vidlák. Ukázka obojživelníků z odchytové zábrany s výkladem odborníků, poslech večerního žabího koncertu ad. Pořádá Dům přírody Českého ráje.

Sobota 13. a neděle 14. dubna
* VELIKONOČNÍ TRHY NA ZÁMKU SYCHROV. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé – kapela Péro za kloboukem, divadlo Vojty Vrtka, loutková představení Divadla Pruhované panenky. V době konání zve k příjemnému posezení i zámecká oranžérie v parku. Čestný dvůr zámku vždy od 9.00 do 16.00 hodin.

Neděle 14. dubna
* DÍLNA VELIKONOČNÍ, PROUTĚNÁ A ČARODĚJNICKÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je v dubnu zaměřena na výrobu z proutí, dále na malování vajíček a také vyrábění čarodějnic a koček. Tradičně dílnu povedou Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Lenka Bendáková. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 13. dubna
* FOTBAL / DIVIZE: FK Turnov – Slatiňany (10.30) UMT, KP: Sedmihorky – Rovensko (16.30), Semilsko-OS: Tatobity – Zál. Lhota (16.30).

Neděle 14. dubna
* FOTBAL / Semilsko-OS: Přepeře C – Benecko, Rovensko B – Future (17).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.