Víkendové pozvánky

0

Antimony v Rovensku pod Troskami a vzpomínka na odsun židovského obyvatelstva z Turnova v lednu 1943 v synagoze v Krajířově ulici…

Pátek 11. ledna
* MATURITNÍ A ABSOLVENTSKÝ PLES SZŠ TURNOV. K tanci a poslechu hraje kapela Collours. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné od 140, předprodej na SZŠ.

Sobota 12. ledna
* ANTIMONY 76. Připomínka lednových událostí roku 1943 v Rovensku pod Troskami. Náměstí v Rovensku p. Tr. od 13.00 hodin. Akce je pořádána ve spolupráci města s Rotou Nazdar.
* VOLEJ&BASKET BÁLL. K tanci a poslechu hraje Orchestr Ladislava Bareše z Liberce. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 200 Kč, předprodej v recepci KC a ve Sportcentru TJ Turnov.
* POKREVNÍ BRATŘI. Hra na motivy románu Ingvara Ambjorsena v nastudování turnovské Společnosti bloumající veřejnosti. KD Kacanovy od 20.00 hodin. Vstupné 100 Kč.

Neděle 13. ledna
* PŘÍBĚHY PROTI SMUTKU: Zastavení na cestě života, tentokrát s moudrostí zbožných chasidů. Smutné 76. výročí transportu našich turnovských židovských spoluobčanů do vyhlazovacích táborů si letos připomeneme divadelním představením „Příběhy proti smutku: Zastavení na cestě života, tentokrát s moudrostí zbožných chasidů“ podle knihy Elie Wiesela. Elie Wiesel jako mladík přežil Osvětim, traumatem přežití byl poznamenán celý život. Hledání židovské moudrosti pro něho bylo lékem a útočištěm. Hraje a zpívá ochotnický spolek VaTiMaJiVa. Synagoga v Krajířově ulici od 17.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 12. ledna
* FLORBAL, národní liga mužů: TJ Turnov – Florbal TJ Kobylisy. Hala TJ od 19.00 hodin.
Neděle 13. ledna
* LEDNÍ HOKEJ, krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Frýdlant v Č. (17.00), ZSLK.
* FUTSAL, muži, divize A: FC Dalmach – FK Kobylisy. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.