Víkendové pozvánky

0

Máme tu první adventní víkend. Na mnoha místech budou v neděli zapalovat první adventní svíci a rozsvěcet vánoční stromy. V areálu sychrovského zámku proběhnou Adventní trhy, na Střelnici je první ples sezony, jízda parního vlaku připomene výročí železniční trati Horka u Staré Paky – Turnov.

Pátek 30. listopadu a sobota 1. prosince
* NOC FANTAZIE V KNIHOVNĚ. O této noci se fantazii meze nekladou! Ponořte se do světa fantasy, sci-fi, komiksu a užijte si netradiční přespání v knihovně. Pokud vám deskové a karetní hry, filmy a úkoly dají spát! Vyzkoušejte si únikovou hru z laboratoře, poslechněte si tematické přednášky a vyhrajte zajímavé ceny v tombole. Prostory knihovny A. Marka a ICM.

Sobota 1. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hod. burzu sběratelů pohlednic, známek, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.
* LYŽAŘSKÝ PLES. Klub lyžařů Turnov srdečně zve na tradiční ples. K tanci a poslechu hraje kapela Levou rukou, čeká vás bohatá tombola a zajímavý doprovodný program. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 250 Kč (vstupenky k dostání v informačním centru na náměstí Českého ráje, v KC Střelnice a u Jany Frýzkové na tel. 607 827 724).
* DISKOTÉKA – Sokolovna Železný Brod od 20.00 hodin: Tenisová Radio Oldies Party. Hrají DJ Aleš Mastník, DJ Jarda Hoření.

Sobota 1. a neděle 2. prosince
* ZÁMEK SYCHROV: ADVENTNÍ TRHY. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří. Novinkou letošního ročníku je prodloužení sobotní otevírací doby tržiště do 18.00 hodin. Po oba dny budou trhy otevřeny od 9.00 hodin, v neděli do 16.00 hodin. Připraveny budou i dětské „čertovské“ prohlídky a také tradiční prohlídky vánočně vyzdobeného zámku.

Neděle 2. prosince
* 160 LET ŽELEZNIČNÍ TRATI HORKA U STARÉ PAKY – TURNOV. Speciální parní vlak vyjíždí z Turnova v 7.42 hodin, příjezd do stanice Horka u St. Paky v 9.56 hodin, odjezd zpět v 11.37 hodin, příjezd do Turnova v 15.58 hodin. Více na www.3100134.cz.
* EVA & BOHUSLAV LÉDLOVI. Letošní série adventních koncertů bude zahájena domácí scénou. Ta bude zastoupena vynikajícím klavíristou a ředitelem ZUŠ v Turnově Bohuslavem Lédlem a jeho manželkou, sopranistkou a rovněž ředitelkou ZUŠ v Železném Brodě Evou Lédlovou, kteří jsou turnovskému publiku známí z mnoha vystoupení různých uskupení a žánrů. Adventní koncert. Kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč (vstupenky k dostání na recepci KC).
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Dvanáctý ročník propagační akce zaměřený na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu adventní výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutková pohádka a další. Uvedeny budou nové tituly knih a prodej se slevou knihkupectví Kniha Českého ráje. Knihovna A. Marka od 9.00 hodin.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Turnově od 16.30 hodin na náměstí Českého ráje, které bude pro tuto chvíli uzavřeno pro dopravu! Akce naváže na Den pro dětskou knihu Městské knihovny A. Marka. Na programu bude rozsvícení první adventní svíce a sdělení přání lidem. Představí se nejmladší soubor ZUŠ Turnov Karmínek pod vedením Jindřicha Bady. Z ochozu radnice zazní fanfáry a vánoční melodie Jiřího Richtera. Vystoupí také adventní postavy ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Podvečerem bude provázet Eva Kordová. Od 16.00 do 18.00 hodin bude náměstí uzavřeno pro dopravu.
* MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA A ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Přáslavicích (Karlovice). Začátek v 15.30 hodin.
* SLAVNOSTNÍ ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU u křížku na návsi na Vyskři za zpěvů vánočních písní v podání souboru PROVAZ. Začátek v 16.30 hodin.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka aneb jazzové koledy. Hraje Lédl Jazz Q. Začátek v 18.30 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 1. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – HC SS Jičín (17.00), ZSLK.

Neděle 2. prosince
* FUTSAL, muži, divize A: FC Dalmach – HRASL Slaný. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.