Víkendové pozvánky

0

Jsou bohaté. Velmi bohaté! Jarmark ve škole, pouť na Valdštejně, odhalení pamětní desky, legendární pohádkový les v Rovensku, milovníci koní se setkají v Borčicích, v Kacanovech v sobotu nepůjde jen o svobodu Tibetu, ale o svobodu vůbec!

Sobota 20. května
* TRADIČNÍ ŠKOLNÍ JARMARK V ZŠ ŽIŽKOVA. Začátek v 9.00 hodin v prostorách školy. Vystoupení dětí, prezentace výrobků, občerstvení, stánky, soutěže…
* MÝDLÁRNA V RÁJI – VÝROBA MÝDLA S LANOLINEM, workshop se Šárkou Bredlerovou. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje od 9.00 do 17.00 hodin ve dvouhodinových cyklech. Rezervace nutná na tel. 736 145 354.
* VALDŠTEJNSKÁ POUŤ. Třetí obnovená valdštejnská pouť. Začátek v 10.00 hodin, od 15.00 hodin se v kapli bude konat mše svatá.
* ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY HOUSLAŘSKÉMU MISTRU FRANTIŠKU XAVERU DROZENOVI (8. 3. 1898 – 26. 4. 1972). Zve Spolek rodáků a přátel Turnova. Pamětní deska bude odhalena na domě čp. Dům č. 731 v ulici J. A. Komenského v Turnově v 10.00 hodin. Program: Projev historika Vlastislava Hnízda, vystoupení houslistky Čs. filharmonie v Praze Jany Kubánkové, projevy vzácných hostů.
* POHÁDKOVÝ LES, ROVENSKO POD TROSKAMI 2017. 27. ročník putování Boreckými skalami proměněnými v kouzelnou pohádkovou říši. V době od 12.00 do 15.30 hod. start na Boreckých skalách nad městem. Cesta je značena z rovenského náměstí. Vstupné 50 Kč dospělí, děti zdarma. Cesta je značena z náměstí. Více na www.rovensko.cz.
* DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI. Od 13.00 hod. na farmě Dvůr Borčice ve Všeni u Turnova se uskuteční tradiční setkání milovníků a přátel koní.

Tibet v Kacanovech

* FESTIVAL SVOBODY NEJEN PRO TIBET. Kacanovy louka u koupaliště od 15.00 do 24.00 hodin. Vystoupí skupiny: ZRNÍ, OVČIE KIAHNE, JANOVEC JAZZ BAND, FUNNY GRASS, THE BOBAND A RUDA HANCVENCL. Pro děti divadla, tvořivá dílna, soutěže ad. „Na letošním festivalu bychom rádi návštěvníky upozornili nejen na omezování svobody Tibeťanů ale také na stále se utahující smyčku na krku naší vlastní svobody,“ uvádí za pořadatele Jan Bílý. Na toto téma pohovoří moderátorka Českého rozhlasu Veronika Sedláčková se senátorem Jaromírem Štětinou a knězem Alešem Jaluškou. Vstupné 200 Kč, v případě nepřízně počasí se akce přesune do zdejšího KD.
* ZÁMEK SYCHROV: HRŮZA NA ZÁMKU. Oslava 20 let Michala Hrůzy na scéně a tour k novému albu. Zámecký park od 20.30 hodin.

Neděle 21. května
* SYNAGOGA TURNOV: V 17.00 hodin začíná koncert skupiny MUSICA DOLCE VITA „Písně beze slov“.
* MONOLOGY VAGÍNY. Monology vagíny jsou dojemnou a rozpustilou exkurzí do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, zároveň jsou oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. Hrají: Dagmar Bláhová, Michaela Sajlerová, Jitka Asterová a Anna Polívková. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin.

Servis pozvánek na kulturní akce ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 20. května
* BRUSLAŘSKÉ ZÁVODY V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ „O pohár starosty města Turnova“. Společnost Sportinline připravila již druhý ročník bruslařské soutěže na okruhu u sportovně rekreačního areálu v Maškově zahradě. Závodit se bude v jednotlivých kategoriích od nejmladších účastníků ve věku 7 let až po dospělé závodníky. Kapacita závodníků je omezena a registrovat se mohou zájemci na http://www.sportinline.cz/inline-zavody/. Startovné je po online registraci 100 Kč a na místě v den závodu 150 Kč. Kromě závodu bude v areálu připraven doprovodný program. Začátek je ve 13.00 hodin.
* FOTBAL / I. B třída: Pěnčín – Jablonné, Jenišovice – Frýdlant B, Semilsko-OS: Mírová – Horka, Tatobity – Zál. Lhota (vše 17.00).

Neděle 21. května
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Čáslav (17.00), Semilsko-OS: Rovensko B – Víchová (17.00).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.