Víkendové pozvánky

0

Pátek a sobota jsou ve znamení komunálních a senátních voleb, máme zde ale i pozvánky na otevření nových prostor ve Žluté ponorce, v sobotu se můžete také podívat do knihovny. Ze sportu kromě fotbalu a hokeje je zde především závod světového poháru orientačních běžců. Proběhne v okolí Valdštejna, kam přijede světová špička tohoto sportu!

Sobota 6. října
* OTEVŘENÍ OBNOVENÝCH PROSTOR a RESTAURANT DAY V PONORCE. Během prázdnin prošla další část hlavní budovy Žluté ponorky (Husova 77) rekonstrukcí. Díky fondu EU pro regionální rozvoj a spolufinancování města se učebna mineralogie a keramiky stejně jako zahrada představují v novém. Akce pro veřejnost spojená s dílnami pro děti, krátkým divadlem, a především zajímavým jídlem proběhne ve spolupráci se spolkem ZaZemí, se kterým Ponorka dlouhodobě spolupracuje. Čekají vás ukázky pokusů, práce s přírodní hmotou, moštování, i vaření. Program od 10.00 do 16.00 hodin.
* NETRADIČNÍ KNIHOVNA 2018. V rámci Týdne knihoven je pro všechny zájemce připraven odpolední program pro celou rodinu. Divadlo pro rodiče s dětmi, burza knih a další. Od 16.00 hodin proběhne slavnostní vyhlášení II. ročníku literární soutěže Střípky z ráje. Knihovna A. Marka v Jeronýmově ulici od 13.00 do 20.00 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Osmičková výročí – obrazy a hudba. Sychrov v roce 1918 a v době tzv. První republiky ve světle vzpomínek posledního majitele zámku JUDr. Alaina Rohana. Přednáška PhDr. Miloše Kadlece spojená s koncertem dobové hudby. Účinkují: Zdena Kloubová (soprán), Michaela Kapustová (mezzosoprán) a Marie Wiesnerová (klávesy). Viz www.zamek-sychrov.cz.

Neděle 7. října
* VÝTVARNÁ DÍLNA – dýňová, provázková a lampiónová. Tvůrčí výtvarná dílna v knihovně A. Marka od 10.00 hodin.

Sportovní pozvánky

Sobota 6. října
* ZÁVOD SVĚTOVÉHO POHÁRU V ORIENTAČNÍM BĚHU. V sobotu 6. října proběhne v okolí Valdštejna závod světového poháru v orientačním běhu. Světový pohár je nejvyšší světová soutěž orientačních běžců, takže se sem sjedou ti nejlepší. Start hlavního závodu je naplánován v 11.30 hodin, vyhlášení nejlepších proběhne zhruba od 15.30 hodin. Více informací najdete na www.wcup.cz. Hrad Valdštejn bude v pátek a v sobotu pro veřejnost uzavřen, omezení se týkají také parkoviště pod hradem, které bude sloužit jako zázemí závodníkům. Závod spolupořádá OOB TJ Turnov, minimálně záznam by se měl objevit ve vysílání České televize.
* FOTBAL / KP: Rovensko – Skalice, I. A třída: Jenišovice – Doubí, I. B třída: Přepeře B – V. Hamry B (12.30!), Pěnčín – LOKO ČL, Semilsko-OS: Tatobity – Rovensko B, Přepeře C – Kruh (16.00!) ostatní 15.30, není-li uvedeno jinak!
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – Slavoj Liberec (17.00), ZSLK.

Neděle 7. října
* FOTBAL / Jablonecko-OP: M. Skála – Kokonín, Jenišovice B – Radčice (16.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.