Víkendové pozvánky

0

Zatmění Měsíce, jaké v tomto století už neuvidíte. A akce k tomu v turnovské hvězdárně. Jinak také sobota pro celou rodinu na Paldě v Rovensku pod Troskami, středověký víkend na Valdštejně s lanochodci, akce Turnovského léta

Pátek 27. července
* PODVEČERNÍ GRILOVÁNÍ. Od 17.00 do 21.00 hodin je pro zájemce v sídle společnosti AGRA Český ráj ve Všeni (čp. 124) připraveno sousedské posezení při živé hudbě. Můžete se těšit na speciality z vlastního hovězího masa a další dobroty. Budou také pravé všeňské koláče. Návštěvu si můžete zpestřit i prohlídkou zdejší obrazové galerie.
* RUDA HANCVENCL – BŮHVÍ, JAK TO BYLO. Nejdřív nebylo nic… tak začíná příběh ze Starého zákona, který vám přinese poučení i spoustu legrace. Dozvíte se, jak to bylo s Adamem i povodní a taky, jestli se lidi polepšili. Turnovské léto, divadelní představení. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* ZATMĚNÍ MĚSÍCE. Nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. Hvězdárna Turnov bude otevřena veřejnosti od 20.30 do 0.30 hodin. Za jasného počasí budete moci pozorovat nejen zatmění Měsíce, ale i planety Venuše, Jupiter, Saturn a Mars. Měsíc v úplňku se téměř na dvě hodiny ponoří do zemského stínu. V Čechách bude moci být tento úkaz pozorován mezi 21.30 až 23.13 hodin letního času. Potom zájemci uvidí výstup měsíce, tedy fázi částečného zatmění. Podmínkou je jasná obloha. Planeta Mars navíc bude nejblíže Zemi za posledních 15 let.

Sobota 28. července
* ZÁBAVA NA PALDĚ. Den plný zábavy pro celou rodinu v Rekreačním středisku Palda v Rovensku pod Troskami. Začátek ve 14.00 hodin. Od 18.00 k tanci i poslechu hrají hradecká kapela Zemědým a kapela z Rovenska p. Tr. Naruby Band.
* THE DOORS – THE DOORS. Album bylo nahráno koncem léta 1966 a obsahuje i píseň „Light My Fire“, která byla vůbec nejúspěšnější skladbou kapely. Turnovské léto, poslechový večer. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 27. a sobota 28. července
* POSEZENÍ POD LIPAMI V PADAŘOVICÍCH. Pátek 27. července od 18.00 hodin – k tanci a poslechu zahraje PLECHAŘINKA. Sobota 28. července od 19.00 hodin – k tanci a poslechu zahraje COUNTRY & STOCK. Vstupné dobrovolné, bohaté občerstvení zajištěno. Srdečně zve SDH Soběslavice.

Sobota 28. a neděle 29. července
* STŘEDOVĚKÝ VÍKEND NA VALDŠTEJNĚ. Návštěvníci budou moci zhlédnout šermířská vystoupení, poslechnout si středověkou hudbu a ochutnat středověké pokrmy. Přítomní budou i provazochodci (slacklineři), kteří budou v dobových kostýmech na laně zdolávat hradby hradu. Po oba dny od 9.00 do 18.00 hodin.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.