Víkendové pozvánky

0

Setkání amerických křižníků dálnic na Sychrově a především Traktoriáda na Vyskři. Tak to je víkendová, resp. sobotní hlavní nabídka…

Sobota 22. dubna
* POCHOD JEŠTĚD – VŠEŇ. Tradiční turistický pochod. Dvě trasy na Všeň – ze Sychrova (14 km) a z Ještědu (32 km). Odjezd autobusu ze Všeně ze zastávky Malá strana v 7.00 hodin.
* ČARODĚJNÁ POHÁDKA. Divadýlko Mrak přiveze dětem do turnovského divadla pohádku, která je napsána na motivy příběhů patřících ke klenotům českých pohádek. Pořad z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* SLUNEČNÍ KAPLE. Výsadba stromové kaple na Pohoři na louce vedle staré polní cesty spojující Pohoř se Všení. Začátek v 10.00 hodin. Koná se v rámci Dne Země. Více na http://slunecnikaple.webnode.cz/.
* ZÁMEK SYCHROV: SETKÁNÍ AMERICKÝCH AUTOMOBILOVÝCH VETERÁNŮ. S krásnými automobily a jejich majiteli se budete moci setkat v zámeckém parku. Setkání fanoušků a členů klubu 1st Veteran US Car Praha. Akce proběhne od 10.00 do 15.00 hodin. Vstupné jednotné 50 Kč.
* FUCHS OIL Traktoriáda Vyskeř 2017, 11. ročník. Plocha polního letiště na Vyskři. Traktoriáda je vypsána pro dvě kategorie malotraktorů s pohonem jedné a obou náprav a pro dvě kategorie traktorů – továrních do roku výroby 1970 a od roku 1971 po současnost a samostatnou kategorii ženy. Přejímky strojů začínají v 7.30 hod., v 8.15 hod. je start jízdy zručnosti ‒ slalomu a v 11.00 hod. startuje hlavní závod – dvě jízdy souměrnosti. Děti do 9 let se mohou zúčastnit od 10.00 do 12.00 hod. závodu šlapacích traktůrků. Dále je pro ně připravena soutěž v kreslení „Namaluj si svůj traktor“, projížďka na koních ad. Na ploše letiště bude ke zhlédnutí historická technika, mj. ze sbírky manželů Švejdových z Horních Habartic, dva ruské kloubové osmiválcové traktory Kirovec K-700 (z r. 1974) a K-700A (z r. 1986). Současná zemědělská technika od firem John Deer, New Holland a zahradní technika od firem Honda, VARI, Stiga, MTD ad. V doprovodném programu vystoupí bubenické skupina BARREL BATTERY využívající zvuku brazilských bubnů. Martin Kučera předvede práci s motorovou pilou při dřevosochání. Probíhat budou i fotolety s NISA AIR v třímístném vrtulníku. Od 10.00 do 14.00 hod. bude pro veřejnost otevřena kaple sv. Anny z roku 1830 na Vyskří. Více informací na www.amkvysker.webnode.cz

Neděle 23. dubna
* DÍLNA PROUTĚNÁ – ČARODĚJNICKÁ. Dílna zaměřená na výrobu z proutí, a čarodějnické klobouky na svátek čarodějnic. Lektorky Lenka Bendáková, Eva Šrajerová a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 22. dubna
* FOTBAL / I. A třída: Přepeře – Rynoltice (14.00 MFS Turnov), I. B třída: Pěnčín – Jenišovice (17.00), Semilsko-OP: Přepeře B – Vysoké (17.00 MFS Turnov), Semilsko-OS: Mírová – Kruh (17.00), Rovensko B – Zál. Lhota (17.00).
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – FK Hvězda Cheb. Začátek v hale TJ v 15.00 hodin. Od 13.00 hrají II. ligu dorostenky s DHK Loko Liberec.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.