Víkendové pozvánky

0

Uteklo to. Ostatně jako každý rok. Prázdniny jsou v polovině. Léto sice má výkyvy, ale teplých až tropických dnů je letos poměrně hodně, tak se může hodit doprovodný program na koupališti v Maškovce pod patronací Taneční a pohybové školy ILMA Ilony Šulcové (ZDE) – nadcházející víkend bude ve znamení zahájení olympijských her v Paříži. V Liberci se koná jubilejní 30. ročník hudebního festivalu Benátská!, který na začátku 90. let minulého století začínal v Malé Skále. Program jubilejního ročníku najdete ZDE. Na Valdštejně je Středověký víkend (ZDE), v kempu v Sedmihorkách Den Geoparku Český ráj.

A nezapomeňte také na nabídku hradů a zámků v péči NPÚ – o nadcházejícím víkendu zde máme pozvánky mj. na:
* 26. 7. ve 20.00 hod. – státní zámek Sychrov: OKNO MÉ LÁSKY. Koncertní verze muzikálu s hity Petra Jandy a Olympicu (www.zamek-sychrov.cz).
* 27. 7. v 17.00 hod. – státní zámek Sychrov: DOKUD NÁS MILENKY NEROZDĚLÍ, francouzská komedie s Veronikou Freimanovou a Vladimírem Kratinou v hlavních rolích.
* 27. 7. ve 20.30 hod. – státní zámek Sychrov: TŘI MUŠKETÝŘI. Koncertní verze slavného muzikálu, v hlavních rolích Marián Vojtko, Kamila Nývltová, Josef Vágner (www.zamek-sychrov.cz).
* 27. a 28. 7. – státní hrad Trosky: LANOCHODCI. Jako každý rok budou po „lajnách“ natažených mezi Pannou a Babou chodit lanochodci. Nenechte si ujít zážitek, ze kterého se vám bude tajit dech. Akce bude probíhat po celý den v rámci základního okruhu za běžné vstupné (http://hrad-trosky.cz).
* 28. 7. ve 14.00 hod. – státní zámek Sychrov: BIBIBUM –Tancuj dokola s BibiBum! je show pro děti plná tance, zpěvu a zábavy.
* 28. 7. v 17.00 hod. – státní zámek Sychrov: LOLLIPOPZ – bláznivá show s Anet, Amy, Neli a Annie.
tance, zpěvu a zábavy.
* 28. 7. ve 20.00 hod. – státní zámek Sychrov: DRACULA – koncertní verze muzikálu s Danielem Hůlkou v hlavní roli Draculy.

A je tu také Turnovské léto 2024 – nabídka na každý den včetně víkendů…

Pátek 26. července
* FRÖHLICHER AKKORDEON EXPRESS. Nenechte si ujít vystoupení skupiny převážně mladých harmonikářů – Musikschule Fröhlich z oblasti Lipska, hrající všechny možné hudební směry. Turnovské léto, prostor před Střelnicí od 18.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 27. července
* DRAHOSLAVA SATOROVÁ. Turnovská rodačka žijící v podhůří Šumavy, která se představí v roli klavíristky, zpěvačky a autorky písní. Turnovské léto, prostor před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 27. a neděle 28. července
HRAD VALDŠTEJN: STŘEDOVĚKÝ VÍKEND. Středověk všemi smysly na Valdštejně. Vystoupení šermířů a ukázky palných zbraní v podání skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče, dobová hudba skupiny Subulcus a ochutnávka staročeských placek. Vstupné: v rámci prohlídky hradu. Po oba dny vždy od 10.00 do 16.00 hodin.

Neděle 28. července
* DEN GEOPARKU UNESCO ČESKÝ RÁJ. Srdečně zveme na tradiční akci, kterou Geopark Český ráj pořádá ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Český ráj a Autokempem v Sedmihorkách za finanční podpory Libereckého kraje. Na 12 stanovištích se návštěvníci seznámí s geoparkem netradičními hravými formami, můžou si vyzkoušet např. rýžování granátků, mletí obilí na kamenném mlýnku, výrobu šperků z kamene, poznávat horniny a minerály Českého ráje, brousit drahokamy a další aktivity. V podvečer se uskuteční přednáška geologa Jana Bubala o výjimečné geodiverzitě Geoparku UNESCO Český ráj. Akce je vhodná nejen pro rodiny s dětmi.
* DJ ZYGY & IKS: SUMMER LATINO MIX. Přijď si do letňáku užít poklidný večer s elektronickou hudbou. Letňák bar od 18.00 hodin, vstupné dobrovolné.

KULTURA, KINO A VÝSTAVY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.