Víkendové pozvánky

0

Páteční hudební festival v divadle, otevření nové výstavy v Uličce řemesel, Sokolské šibřinky. V sobotu divadlo pro děti, dva plesy a výstava v Karlovicích. V neděli sehrají divadelní představení Dívčí válka ochotníci z Rakous. Ze sportovních pozvánek je tu házená a volejbal, v neděli zahajují jarní část sezony turnovští fotbalisté.

Pátek 8. března
* ULIČKA ŘEMESEL. Galerie Uličky řemesel pod radnicí zve na vernisáž výstavy obrazů a tapisérie nazvanou Harmonie. Začátek v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 5. dubna.
* PÍSNIČKÁŘKY NAPŘÍČ ŽÁNRY. Komorní festival „Písničkářky napříč žánry aneb Muzikantky – Dámy – Ženy“ vstupuje do své druhé desítky. Letos se totiž v Turnově sejdeme už po jedenácté, opět v den MDŽ od 19.00 hodin. Tentokrát ne na Střelnici, ale výjimečně v divadle, a to trochu netradičně – společně s účinkujícími na pódiu za oponou. Někteří možná ještě pamatují legendární „Folkové večery za oponou“, tento večer bude ale na rozhraní folku, jazzu, latino hudby – prostě napříč žánry. První letošní účinkující bude písničkářka a skladatelka, kytaristka a hráčka na klávesové nástroje MONIKA SONK. Jako druhá se představí LADA ŠIMÍČKOVÁ, vynikající textařka a členka Textové dílny Slávka Janouška, večer zakončí zpěvačka MARIE PUTTNEROVÁ, pohybující se po české hudební scéně v několika originálních sestavách. Hudební festival, Divadlo za oponou od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč.
* MATURITNÍ PLES 4. ROČNÍKU GYMNÁZIA TURNOV. K poslechu a tanci hraje skupina Jelband. Ples pořádá Nadační fond Gymnázia Turnov. Střelnice od 20.00 hodin, vstupenky k zakoupení ve školní knihovně.
* 32. SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY aneb Ples v maskách nejen pro sokoly… Téma: WESTERN. Hraje kapela Duo BigBand. Tematické vystoupení All Stars mažoretek Sokol Turnov, světelná show, ukázka a výuka country tanců – taneční skupina Devil´s Dream Liberec. Těšit se můžete tradičně na domácí hermelíny, utopence, zákusky, chlebíčky a jiné dobroty. Vstupné 200 Kč. Sokolovna ve Skálově ulici od 20.00 hodin. V sobotu 9. března od 15.00 hodin následuje na stejném místě dětský karneval.

Sobota 9. března
* MORENA. Co se stane, když se zima rozhodne, že nikam nepůjde, nenechá se vynést a místo toho roste? Představení z cyklu Divadlo dětem, městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ se koná od 10.00 do 15.00 hodin v prostorách Obecního úřadu v Karlovicích.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE, hasičárna v Daliměřicích od 16.00 hodin, k tanci a poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.
* EROTICKÝ PLES. Těšte se na travesti vystoupení skupiny Crazy Goddess, striptýzová vystoupení a další program. K tanci i poslechu hraje kapela Koneckonců. Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 320 Kč, prodej pouze v recepci Střelnice.
* FOTBALOVÝ BÁL v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 10. března
* DÍVČÍ VÁLKA. Legendární komedie Františka Ringo Čecha v podání Kulturního a divadelního spolku Jizeran Rakousy. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné od 160 Kč.

Sportovní pozvánky:

Sobota 9. března
* HÁZENÁ / II. liga, ženy: TJ Turnov – Spartak Ústí nad Labem (10.00 hod), hala TJ.
* VOLEJBAL / II. liga, kadetky U18: TJ Zikuda Turnov – Baník Příbram (10.00 a 14.00), tělocvična ZŠ Rovensko p. Tr.

Neděle 10. března
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Dobrovice (14.30).
* VOLEJBAL / II. liga, juniorky U20: TJ Zikuda Turnov – TJ Svitavy (10.00 a 14.00), hala TJ Turnov.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.