Víkendové pozvánky

0

V pátek na Střelnici koncert legendární liberecké kapely, v sobotu den otevřených dveří v Uličce řemesel pod radnicí a putování městem v rámci dne architektury. Varhanní maraton na Valdštejně! Hraje se také fotbal a basketbal.

Pátek 29. září
* TĚLA. Oslavte 30 let známé liberecké kapely! Prodej vstupenek probíhá na recepci Střelnice nebo na oficiálním webu kapely. Koncert, Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 250 Kč.

Sobota 30. září
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Zápy (10.30), KP: Sedmihorky – Frýdlant, I. A třída: Pěnčín – Mimoň, I. B třída: Rovensko – Kamenice (16.00), Přepeře B – Turnov B (14.00).
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ U PŘÍLEŽITOSTI DNE ARCHITEKTURY – Ulička řemesel pod radnicí od 10.00 do 18.00 hodin. Ukázky řemesel, prodej designových předmětů, workshopy, výstava nominovaných děl České ceny za architekturu 2023. Otevírací doba prodejních ateliérů a galerie od 10.00 do 18.00 hodin. Den architektury: Komentovaná prohlídka obřadních a církevních staveb arch. Vladimíra Krýše s historičkou Petrou Šternovou začíná ve 14.00 hodin v Husově sboru v Koněvově ulici a zakončena bude v 16.00 hodin prohlídkou Uličky řemesel. Více najdete na www.ulickaremesel.cz.
* VARHANNÍ MARATON NA VALDŠTEJNĚ od 11.00 do 15.00 hodin. V této době mohou lidé navštívit sérii krátkých koncertů, které se budou střídavě konat v kapli sv. Jana Nepomuckého, coby hlavním dějišti většiny hradních hudebních akcí, a ve slavnostním sále klasicistního domu. Zde se lidé zaposlouchají do komorních klavírních koncertů v podání studentky turnovského gymnázia Barbory Šimůnkové. V kapli proběhne varhanní koncert pedagoga a ředitele turnovské ZUŠ Turnov Bohuslava Lédla, dále vystoupení dua Hana Pernicová a Karel Stanko, kombinující hru na klávesy a zpěv, a vůbec poprvé budou představeny tóny hradního harmonia, na které bude hrát dvorní valdštejnský varhaník Radek Rejšek. Zajímavostí tohoto nástroje je, že na něm komponoval své skladby sám hudební skladatel Josef Bohuslav Foerster, když v období první republiky hrad navštívil. Podrobný program na www.hrad-valdstejn.cz.
* NEJVĚTŠÍ OLDIES PARTY V ČESKÉM RÁJI. Podzimní Oldies Party tak, jak ji už dobře znáte. Zazní ty největší hity 80. a 90. let. Vstup pouze 18+. Střelnice od 20.00 hodin.

Neděle 1. října
* BASKETBAL / Východočeská liga mužů: TJ Turnov – Sokol Nová Paka (14.00), hala TJ.
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Spoje Praha, Jablonecko-OP: Jenišovice – Nová Ves n. N., Semilsko-OS: Rovensko B – Poniklá (vše 16.00).

KULTURA, SPORT, KINO A VÝSTAVY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.