Víkendové pozvánky

0

O nadcházejícím víkendu se můžete přijít rozloučit se sváteční instalací na Valdštejně, kde se v sobotu uskuteční i tradiční Tříkrálový koncert (ZDE). V Muzeu Českého ráje končí výstava o málem zapomenutém turnovském staviteli Vladimíru Krýšovi (ZDE). Pozvánce na příští týden dominují celovečerní film přírodovědce, fotografa a spisovatele Zdeňka Mrkáčka, v sobotu 14. ledna se v Rovensku pod Troskami uskuteční vzpomínková akce na paravýsadek Antimony.

Pátek 6. ledna
* MATURITNÍ PLES ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY TURNOV. Po letech zákazů kvůli covidové pandemii můžeme s radostí oznámit, že se opět koná tradiční ples SZŠ Turnov. A pozor – vzhledem k počtu čtyř končících tříd v tomto školním roce budou rovnou plesy dva! Druhý školní ples se koná 13. ledna. KC Střelnice vždy od 19.00 hodin, vstupenky v sekretariátu školy.

Sobota 7. ledna
* PKM PARTY PLES. Skupina bývalých gympláků připravila nabitý večer, na který jen tak nezapomenete.
Od slavnostního úvodu, přes vlastní unikátní program, bohaté ceny v tombole, až po jedinečné půlnoční překvapení – o tohle nechce nikdo přijít! K poslechu a tanci bude v průběhu večera hrát BigBand ZUŠ Turnov. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné k sezení 200 Kč, na stání 180 Kč.

Pondělí 9. ledna
JEDINEČNÝ ČESKÝ RÁJ. Pořad spojený s promítáním filmu přírodovědce, fotografa a spisovatele Zdeňka Mrkáčka. Unikátní a nový pohled na živou a neživou přírodu Českého ráje, zachycení pokladů přírodního a kulturního dědictví této jedinečné krajiny naší vlasti. Koná se pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti, začátek ve 14.00 hodin. Další setkání na toto téma proběhne ve Fokusu 12. ledna od 10.00 hodin, v DD Pohoda 16. ledna od 14.00 hodin a v penzionu Žižkova 19. ledna od 14.00 hodin.

Čtvrtek 12. ledna
* JEDINEČNÝ ČESKÝ RÁJ. Celovečerní film přírodovědce, fotografa a spisovatele Zdeňka Mrkáčka navazuje na jeho předchozí mnohaletou práci v popularizaci přírody a krajiny Českého ráje. Dokument je výsledkem jeho téměř celoživotního studia přírody regionu. Po zkušenostech s kratšími snímky se v tomto případě ujal role scénáristy, kameramana i režiséra.
Autor představuje Český ráj ve zcela novém světle. Dokládá, proč je region jedním z pokladů přírodního a kulturního dědictví naší vlasti a proč je tak vyhledávaný. Po úvodním seznámení s krajem včetně jeho památek i osobností zaměřuje pozornost diváka hlavně na neživou a živou přírodu v podobě polodrahokamů, skalních tvarů a obyvatel skalních měst, sopek, luk, vody i lesů. A díky unikátním záběrům nám umožňuje nahlédnout do soukromí vybraných druhů živočichů a rostlin od motýlů, výra a sokola až po jeřába, mloka, orchideje a orla mořského. Hudba k filmu není převzatá, ale originální. Přímo na míru snímku jí zkomponoval veřejnosti již dobře známý klavírista, skladatel i dirigent Martin Hybler, střih zajistil Pavel Barták a komentář namluvil Jaroslav Hoření.
Po projekci proběhne se Zdeňkem Mrkáčkem beseda. Kino Sféra ve Střelnici od 19.00 hodin, vstupné 150 Kč, zlevněné 130 Kč.

KULTURA, VÝSTAVY A KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.