Víkendové pozvánky

0

Nadcházející víkend bude zejména ve znamení Vánočních řemeslnických trhů, které budou probíhat na obou stranách náměstí Českého ráje. Kromě toho se v pátek večer koná koncert rockové kapely v kavárně KUS na Střelnici a v pátek a v sobotu se uskuteční malý divadelní festival. Na programu jsou také tradiční adventní koncerty v Turnově a okolí. V sobotu vpodvečer se hraje hokej…

Pátek 9. prosince
* NEUTOPIA. Koncert turnovské kapely v klubu KUS na Střelnici. Začátek v 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 9. a sobota 10. prosince
* VÁNOČNÍ TRHY. Náměstí Českého ráje. Kulturní program, stánky s tradičním zbožím po obou stranách náměstí. Program v samostatném článku ZDE.
* DIVADLO V DIVADLE: NOTDIS, nezávislý studentský divadelní soubor z Turnova, oslaví v prosinci první rok svého fungování pod novým názvem. Stejně jako v minulých letech si připravil divadelní minifestival.
Ve spolupráci s turnovskou knihovnou zve v pátek 9. prosince do knihovny na nádraží, kde uvede dramatizaci Erbenovy balady Lilie – VY MLČÍTE, KARLE?. Vrcholem večera bude představení BARBORA: KRESBY Z JEŠTĚDÍ, které je vůbec první divadelní adaptací povídky Karoliny Světlé Nebožka Barbora.
Sobota 10. prosince v divadle! Diváci uvidí dvě premiéry. První je představení MŮJ LÉKAŘ MENDELSSOHN, které vzniklo v koprodukci s DAMU a HAMU. Druhou premiérou bude představení VESELOHRA NA MOSTĚ – jednoaktovka od Václava Klimenta Klicpery vás dost možná překvapí svou aktuálností. Divadelní festival, pobočka městské knihovny na Nádraží ČD / Městské divadlo Turnov, začátky vždy od 19.00 hodin.

Sobota 10. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: BYLA CESTA, BYLA UŠLAPANÁ ANEB ADVENTNÍ KONCERT SKUPINY SUBULCUS. Historické písně a společné zpívání koled. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 130 Kč. V den akce je hrad otevřen od 13.00 do 15.30 hodin.
* ADVENTNÍ KONCERT V PŘEPEŘÍCH – v kostele sv. Jakuba St. od 17.00 hodin vystoupí pěvecký sbor Foerster z Jičína.
* NEJVĚTŠÍ OLDIES PARTY V ČESKÉM RÁJI, vol. 5. KC Střelnice od 20.00 hodin.

Neděle 11. prosince
* XII. VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ U KAPLE P. MARIE NA PRACKOVĚ. Vánoční zpívání s turnovskými skauty u zvoničky začíná ve 14.00 hodin. Tradiční občerstvení. Pořádá Spolek přátel prackovské zvoničky.
* HRAD VALDŠTEJN: ADVENTNÍ ZPÍVÁNÍ SBORU PROVAZ KACANOVY. Koncert sousedského pěveckého sboru, začátek ve 14.00 hodin. V den akce je hrad otevřen od 13.00 do 15.30 hodin.
* 3. ADVENTNÍ KONCERT: Turnovské orchestrální sdružení. Pod vedením Jana Basisty Novotného zazní na třetím adventním koncertě kromě barokní hudby i skladba mladého soudobého autora Petra Matouška. Kostel sv. Františka z Assisi od 15.00 hodin, vstupné 150 Kč (pro abonenty THV zdarma).

Sportovní pozvánky:

Sobota 10. prosince
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Loko České Budějovice. Od 10.00 hod., sportovní hala TJ Turnov ve Skálově ul.
* FLORBAL / národní liga mužů: TJ Turnov – Florbal Primátor Náchod (16.00), hala TJ.
* STOLNÍ TENIS, KP1, muži, Sokol Turnov A – Sokol Nová Ves. Začátek na sále sokolovny ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – HC Varnsdorf (17.00), ZSLK.

KULTURA, KINO A VÝSTAVY, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.