Víkendové pozvánky

0

Poslední prázdninový víkend. Ještě platí nabídka turnovského léta – sobotní jízda historického vlaku, komponovaný program na Dlaskově statku, v neděli tam hrají pohádky pro děti členové souboru Na Židli (ZDE). V pátek vpodvečer před Střelnicí hraje FD band, na sobotu je tu pozvánka na celodenní program oslav výročí města Rovenska pod Troskami, na Slavnost turnovského piva Na Lukách a Svijanské pivobraní ve Svijanech, uskuteční se Hradozámecké odpoledne na Valdštejně. V sobotu se hrají také mistrovská fotbalová utkání. V pondělí 30. srpna jste zváni na slavnostní otevření vodní fontány v Turnově II.

Pátek 27. srpna
* TURNOVSKÉ LÉTO: FD Band. Známá turnovská skupina zahraje písně Petra Kalandry, Oborohu, Vladimíra Mišíka nebo Buty. A taky Beatles, Erica Claptona, Lennyho Kravitze, Carlose Santany a dalších. Kapela vznikla v létě roku 2007 v podhoubí turnovské hudební scény. Na počátku společného zkoušení jsme se věnovali převážně převzaté české tvorbě vybrané frontmanem kapely Frantou Tomášem. Postupem času se nabalovaly další a další skladby z širšího spektra interpretů i zemí původu. Koncert před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup zdarma.

Sobota 28. srpna
* OSLAVY 650 let založení města ROVENSKA POD TROSKAMI spojené s připomínkou hrdinného výsadku Antimony. Program oslav:
* od 8.00 hod. – slavnostní zahájení akce – nástup, vzdání cti všem padlým – náměstí
* 8.00–14.00 hod. – výstava „Pouštní bouře“ – sál budovy radnice, zde také k vidění výstava pohlednic města ze sbírky Jaroslava Růžičky
* 9.00–11.00 hod. – koncert hudební skupiny „Táboranka“
* 10.00–13.00 hod. – výstava historické vojenské techniky
* 15.00–16.00 hod. – historická ukázka na téma „Normandie“ – vlakové nádraží
* od 16.30 hod. – beseda s vojenským historikem Eduardem Stehlíkem – sál budovy radnice
Po celý den na náměstí pro děti připraven skákací hrad. Za hasičskou zbrojnicí od 12.00 do 16.00 hodin airsoftová střelnice, od 10.00 do 14.00 hod. fotolety vrtulníkem – parkoviště u fotbalového hřiště.
Program se může časově v souladu s okolnostmi měnit.
* FOTBAL / ČFL: Přepeře – Zápy (10.30), KP: Rovensko – Frýdlant (17.00), Sedmihorky – V. Hamry B (17.00), I. B třída: Přepeře B – Jablonec n. J. (14.00), Jenišovice – Albrechtice (17.00), OS-Semilsko: Tatobity – Future (17.00).
* 2. ročník SLAVNOSTI TURNOVSKÉHO PIVA. Areál Měšťanského pivovaru na Lukách. Zahrají kapely: Petr Novák revival, Jiří Schelinger revival, Roxr, Led Zeppelin revival, Hallodrn, Kiss revival a Ramstein revival
* HRADOZÁMECKÉ ODPOLEDNE NA VALDŠTEJNĚ. Odpoledne na hradě s historickými tanci, dobovou hudbou a kostýmovými prohlídkami. Od 13.00 do 17.00 hodin.
* 10. SVIJANSKÉ PIVOBRANÍ. Hřiště ve Svijanech od 14.00 hodin. Zahrají kapely Blues Friends, Adaptace, Anema, Dědkové a Prorock. Bohaté občerstvení, atrakce pro děti, kouzelník Čáryfuk. Základní vstupné 100 Kč.
* TURNOVSKÉ LÉTO: Kašpárek chodí pěšky. Humorná pohádka pro děti i dospělé plná kašpárků, čarodějů, čertů i princezen. Hrají Čmukaři. Divadelní představení před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup zdarma.

Pondělí 30. srpna
* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ PROSTRANSTVÍ PARKU T. G. MASARYKA v Turnově u nádraží. Začátek v 17.00 hodin. Můžete se těšit na hudební vystoupení ZUŠ Turnov, pro děti bude připraven program Centra pro rodinu Náruč.

 

 

 

 

KULTURA, KINO A VÝSTAVY, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.