Víkend ve znamení otevírání Jizery

0
V sobotu se v Malé Skále uskuteční tradiční vodácké otevírání Jizery, doprovodný program začíná už v 10.00 hodin a bude trvat asi do 15.00, slavnostní otevírání řeky je předběžně plánováno kolem 11. hodiny. Kromě toho se ale koná řada dalších zajímavých akcí – festival pěveckých sborů, jazz i divadelní premiéra. A také meteorologové předpovídají krásné jarní počasí…
 
Pátek 10. dubna
* 17. ročník postupové přehlídky a festivalu ZPÍVÁME SI PRO RADOST. Koncert turnovských pěveckých sborů Carmina ze ZUŠ Turnov, Musica Fortuna a PS Antonín Dvořák, který bude na koncertě představovat své nové CD. Galerie Muzea Českého ráje od 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
 
Sobota 11. dubna
* ZPÍVÁME SI PRO RADOST. Druhý den festivalu pěveckých. Představí se: Turnováček ze ZUŠ Turnov, Kamínek ze ZUŠ Vysoké Mýto, Čekanky Semily, Pueri gaudentes Praha. KC Střelnice od 10.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* ODEMYKÁNÍ  JIZERY, ŽLUTÁ PLOVÁRNA MALÁ SKÁLA od 10.00 do 15.00 hodin. Kromě symbolického vodáckého odemčení řeky před plovárnou budou připraveny další doprovodné akce:
– Tradiční závod na turistických lodích a nově i koloběžkách o zajímavé ceny (propozice na místě podle počasí, vodního stavu ad.), veškeré vybavení může být zapůjčeno v rámci symbolického startovného 50 Kč/os.
– Na Plovárně bude za příznivého počasí i upoutaný horkovzdušný balon, umožňující prohlídku Malé Skály z ptačí perspektivy.
– Dále řada atrakcí a her pro děti, bohaté občerstvení.
– Akci bude doprovázet živá hudba, moderátor Martin Kadlec.
– V průběhu akce je možné rovněž po Greenway Jizera dojít do nedalekého Líšného a v místní minigalerii si prohlédnout výstavu fotografií Střípky z Nového Zélandu.
Akci pořádá  Sundisk Family (provozovatel sítě základen podél Jizery a v okolí) ve spolupráci s dalšími maloskalskými partnery: Kempem Ostrov a agenturou ARA Aleše Resslera. Dalšími partnery jsou Liberecký kraj a Sdružení Ćeský ráj, investor Greenway Jizera.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. K poslechu i k tanci hraje Turnovanka. „Hasičárna v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* ŤULULUM. Repríza komedie v podání Divadelního souboru Sokol Přepeře. KD Kacanovy od 19.00 hodin.
* THE HOT CLUB HÁJEK. Hotel Karel IV. a Alexander Stamenov zvou na koncert přední pražské jazzové kapely. Sál hotelu Karel IV. v Turnově, začátek v 19.30 hodin.
 
Neděle 12. dubna
* VELIKONOČNÍ MŠE v kostelíku sv. Václava na Bukovině od 15.00 hodin. Mši bude sloužit vikář Václav Vlasák, hudební doprovod na harmonium Pavel Holas.
* VELIKONOČNÍ KONCERT smíšeného vokálního sboru ROSEX z Liberce se uskuteční od 18.00 hodin v Přepeřích, v kostele sv. Jakuba St.

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.