Vánoční a novoroční svátky z pohledu policie a hasičů

0

V průběhu silvestrovské noci přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje celkem 120 tísňových volání na linku 158. Jen od půlnoci do rána 1. ledna jich bylo 76, což zhruba dvojnásobně překračuje počet volání v běžném pracovním dni.
Přímo v Turnově bylo podle velitele zdejšího policejního oddělení Milana Drahoňovského poněkud rušněji než v předchozích letech, policisté museli řešit několik sporů v občanském soužití, ale vesměs se jednalo pouze o přestupky. „Řešili jsme také mj. sousedský spor při odpalování petard, kdy dopadaly jednomu z aktérů na střechu a ten požadoval zákrok policie. Naše hlídka byla v ulicích města po celou silvestrovskou noc, nezaznamenali jsme ale ani hořící kontejnery či sprejery na nádraží, jako v minulých letech,“ shrnul Drahoňovský.
Hasiči napříč Libereckým krajem 1. ledna vyjeli k 19 událostem. Mj. hořel strom v libereckých Pavlovicích a zimní zahrada v Holanech, došlo i k několika drobným dopravním nehodám. Z Turnovska nebyl hlášen žádný závažnější případ vyjma požáru odpadkového koše po půlnoci 1. ledna na náměstí po odpálení pyrotechniky. Nejdříve na místě zasahovala hlídka městské policie, požár ale nakonec museli uhasit profesionální hasiči.
O vánočních svátcích bylo nepoměrně klidněji. Přesto turnovští policisté řešili několik přestupků v občanském soužití, vesměs se jednalo o spory v rodinách, a tak nejzávažnější je požár kontejneru na Zelené cestě, kde ale spíše než o úmysl šlo o nedbalost, a poškození čtyř zaparkovaných vozidel v Krajířově ulici. Obě události jsou v šetření.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.