V Ohrazenicích už můžete najet na silniční průtah městem!

0

(Aktualizováno) Ve druhém květnovém týdnu byly zahájeny stavební práce na nájezdu na průtah Turnovem v Ohrazenicích vedle stavebnin. V pondělí 4. září byl tento nájezd zprovozněn, řidiči jedoucí ve směru od Čtveřína, Ohrazenic a blízkého okolí už nemusí nutně projíždět turnovskou Nádražní ulicí a zbytečně zde zatěžovat dopravu.

Investorem stavby bylo ŘSD, stavební práce provedla firma COLAS CZ. Cena díla byla 15 mil. Kč, hrazených ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební úpravy zahrnovaly rozšíření vozovky sjezdu spolu s úpravou odvodnění a úpravu veřejného osvětlení u křižovatky v napojení na Nádražní ulici (krajskou silnici III. třídy). Součástí je také nová protihluková stěna o délce 40 metrů a výšce 4 metry. Dále pak souběžná „mobilní“ protihluková stěna mezi silnicí I/10 a místní cestou k zahrádkám o délce 112 metrů a výšce 2,5 metru. Součástí stavby jsou také přeložky inženýrských sítí, zejména CETINu a úprava místní komunikace – přístupové cesty se vstupy na sousední pozemky zahrad. Dále zde proběhly vegetační úpravy a na závěr bylo zhotoveno vodorovné a svislé dopravní značení.

Aktuálně se pracuje také na stavbě sjezdu a nájezdu na průtah ve Fučíkově ulici, v jehož sousedství za benzinovou čerpací stanicí Kontaktu vyrůstá nový supermarket Billa. Ten bude otevřen v zimě, stejně tak nájezd a sjezd ve Fučíkově ulici.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.