Týden náhradního rodičovství se chystá v Náruči i v celém Libereckém kraji

0

Od pondělí 17. do neděle 23. října proběhne 6. ročník Týdne náhradního rodičovství. Centrum pro rodinu Náruč chystá setkání pro zájemce o náhradní rodinnou péči i kampaň na sociálních sítích. Volně přístupné akce se budou konat v celém kraji.
Týden náhradního rodičovství je pořádán v rámci celokrajské kampaně „Mít domov a rodinu – samozřejmost nebo vzácnost?“. Kampaň připravuje Krajský úřad Libereckého kraje a tzv. doprovázející organizace. Hlavním cílem kampaně i celého Týdne náhradního rodičovství je zvýšit informovanost široké veřejnosti o náhradním rodičovství (tj. pěstounství a osvojení/adopce), vyvrátit různé mýty a předsudky, které mezi lidmi o náhradním rodičovství panují a zvýšit počet žadatelů o vykonávání náhradní rodinné péče. V rámci letošního ročníku Týdne náhradního rodičovství jsou pro veřejnost připraveny volně přístupné besedy s odborníky i samotnými pěstouny, dny otevřených dveří, výstavy, koncert nebo také kontaktní a internetové kampaně.

V Centru pro rodinu Náruč v Turnově proběhnou otevřená setkání pro zájemce o náhradní rodinnou péči s Mgr. Petrou Bělohlávkovou, která pěstounské rodiny doprovází. Na sociálních sítích se objeví on-line kampaň „Nejsou to jen čísla“, která veřejnost seznámí s informacemi, které o náhradním rodičovství zaručeně neznají. Sledujte @NarucTurnov nebo www.naruc.cz.
Bližší informace o kampani či Týdnu náhradního rodičovství také najdete na www.rodinalk.cz nebo na facebookové stránce @mitdomovarodinu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.