Turnovu patří krajské první místo v žebříčku obce v datech

0

Turnov opět získal první místo v Libereckém kraji v žebříčku indexu kvality života. Nejde ovšem pouze o pořadí, analýza dat z různých oblastí života může pomoci ke stanovení strategických priorit dalšího rozvoje našeho města.
Projekt Obce v datech vyvíjí index kvality života na základě různorodých aspektů, které ovlivňují úroveň života ve městech. Kvalitu života porovnává v 206 obcí s rozšířenou působností a v Praze. Data pro srovnání získává automatizovaným robotickým vytěžováním Big Dat a ve spolupráci s veřejnými institucemi a dalšími subjekty (např. Český statistický úřad, CERMAT, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Úřad práce České republiky, Unie filmových distributorů, Cenová mapa a další).

Žebříček za rok 2023 je v řadě už šestý, který společnost Obce v datech zveřejnila. Po šesté za sebou se místem s nejvyšší kvalitou života v Česku staly Říčany. Nejvíce si v meziročním srovnání polepšil Cheb v Karlovarském kraji, který poskočil o 85 míst na 84. místo. Turnov si drží šestnáctou pozici v republikovém žebříčku a první místo opět získal v rámci hodnocených obcí Libereckého kraje.
Projekt srovnává například data z oblasti zdraví a životního prostředí, materiálního zabezpečení a vzdělávání, vztahů i služeb. Cílem je jednoduše a přehledně interpretovat veřejně dostupná data a porovnat je napříč městy v České republice a také v rámci jednotlivých krajů. Nejvyšším hodnocením je 10, Turnov za rok 2023 dosáhl 6,1. Na hodnocení v jednotlivých oblastech se můžete podívat zde.
Na stránkách www.obcevdatech.cz je volně přístupný přehled jednotlivých posuzovaných oblastí od vzdělávání přes zdravotnictví až po dopravní dostupnost všech 206 hodnocených obcí. Pokud vás zajímá úroveň kvality života nejen v našem městě, podívejte se, jak si Turnov stojí.
V celkovém hodnocení za rok 2023 Turnov získal první místo v Libereckém kraji stejně jako v loňském roce. Druhá se v rámci Libereckého kraje umístila města Jilemnice (5,2) a Semily (5,2), pak Liberec (4,8) a Jablonec nad Nisou (4,7).
(Zdroj: TZ města Turnova)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.