Turnovské muzeum má nového ředitele

0

Noví ředitelé povedou Oblastní galerii a Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci, stejně jako turnovské Muzeum Českého ráje. Vzešli z výběrových řízení a jejich jmenování do čela krajských příspěvkových organizací schválila rada kraje.
Jana Randáčka ve vedení Oblastní galerie nahradí od 1. listopadu 2020 Pavel Hlubuček, Vladimíru Jakouběovou nahradí k 1. lednu 2021 Jan Prostředník a namísto Blanky Konvalinkové bude od 1. dubna 2021 řídit Krajskou vědeckou knihovnu Dana Petrýdesová.
Jan Randáček odchází od 1. listopadu jako národní expert pro umělecké sbírky Evropského parlamentu. Vladimíra Jakouběová a Blanka Konvalinková rezignovaly na své funkce po úspěšných letech práce pro Muzeum Českého ráje v Turnově a Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci a odcházejí na zasloužený odpočinek.

„Chci poděkovat oběma ředitelkám i panu řediteli za to, že skvěle vedli naše organizace. Za roky jejich působení zaznamenaly všechny výrazný posun. Oblastní galerie se přestěhovala do bývalé budovy Lázní a je dnes respektovanou galerií nejen u nás v kraji, ale daleko mimo něj. Krajská vědecká knihovna je vynikajícím způsobem vedená organizace, která následuje moderní trendy v knihovnictví a má skvělou pověst. Do Muzea Českého ráje nově přijíždějí lidé od nás i ze zahraničí do nové horolezecké expozice, ale také obdivovat mnoho let systematicky budovanou sbírku šperků a drahých kamenů,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Noví ředitelé to nebudou mít snadné. Nastupují do stabilizovaných organizací a Liberecký kraj očekává, že budou pokračovat ve stopách svých předchůdců, ale také, že je posunou zase o kus dál.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.