Do Turnova doputovala výstava Má vlast cestami proměn 2017

0

Liberecký kraj se stal hlavním partnerem pro rok 2017. Letos se tak v rámci celoroční putovní výstavy po České republice prezentují také Česká Lípa, Chrastava, Jablonec nad Nisou, Josefův Důl, Klokočí, Mařenice a Mírová pod Kozákovem. Všechny proměny mohou vidět také obyvatelé Turnova v prostorách historické radnice nebo na sedmi panelech umístěných přímo na náměstí Českého ráje.
Putovní výstavu „Má vlast cestami proměn“ pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění spolu s národní kulturní památkou Vyšehrad Praha, Spolkem pro obnovu venkova, Národní sítí zdravých města, Národní sítí místních akčních skupin, Asociací regionálních značek, portálem Propamátky, Svazem knihovníků, informačních a propagačních pracovníků, Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu a sdružením Monumenta VIVA a Omnium.
Výstava přináší svědectví o proměnách opomíjených míst a objektů z hlavního města Prahy a dále z Libereckého a Ústeckého kraje. Exteriérovou výstavu na náměstí si můžete prohlédnout do 23. srpna, kdy se expozice přemístí do obce Chodouny v Ústeckém kraji. Interiérová výstava bude pokračovat až do září tohoto roku.
V návaznosti na tuto výstavu se v rámci akcí Dny evropského dědictví a Týden mobility koná pořad a setkání s hlavní iniciátorkou výstavy Ing. Drahomírou Kolmanovou, ředitelkou Asociace Entente Florale CZ – Souznění. Setkání se uskuteční v úterý 19. září od 18.00 hodin v Domě Na Sboře, čímž bude zahájen další cyklus pořadů Večery Na Sboře v další sezoně.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.