Turnov pro svobodu a demokracii

1

Asi stovka lidí se sešla ve středu 14. března po 19. hodině na turnovském náměstí Českého ráje. Příchozí se připojili k celorepublikové akci na obranu médií, resp. především České televize. Všichni řečníci – zastupitel Josef Uchytil, duchovní Ondřej Halama a předlistopadový disident Karel Šírek – zdůraznili, aby lidé nebyli lhostejní k naší současnosti, a bojovali za demokratické hodnoty, které v naší zemi vždy nebyly samozřejmostí. Přítomní uctili minutou ticha památku zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně a podepisovali petici na obranu veřejnoprávní televize. Na závěr setkání zazněla československá hymna.
O den později, v poledne ve čtvrtek 15. března, se setkání na podobné téma konaly ve zhruba 250 středních a vysokých školách v republice. Akci nazvané #Vyjdiven dali popud studenti pražské DAMU. V Turnově se k nim připojili studenti gymnázia a „hotelovky“, kteří se společně sešli před budovou gymnázia v Palachově ulici. I zde zazněl apel na zachování demokratických hodnot, i to, že bychom měli být obezřetní k informacím, které k nám přicházejí a měli bychom si je umět správně vyhodnotit. Studenti podepisovali výzvu určenou našim politikům.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Účel byl splněn. Turnov byl jmenován mezi městy podporující výzvu umělců 5 vět. Co na tom, že se sešlo sotva 100 lidí, kteří představují cca 0,6% obyvatel města. Hlavně, že jsou slyšet a „nezávislými a ohroženými medii“ vydatně podporovány. Demokracii (kterou si berou tak často do úst) však porušují právě oni, když nejsou ochotni a schopni uznat výsledek svobodných voleb….
    Lidi nebuďte hloupí, tady nejde o žádné ohrožení demokracie, ale „pouze“ a jen o ohrožení pozic těch, co zde 20 let rozkrádali stát a dělali si z něj dojnou krávu. PROTO se bojí nového vedení a pouze bojují o čas a promlčení jejich zlodějin. Topolánkova vláda byla v demisi 6 měsíců, ale to jsme denně neslyšeli- vláda v demisi, ministr v demisi ,atd. Nyní, kdyby to nějaký novinář nenapsal, tak nevím , co by se asi dělo?

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.