Super první adventní víkend!

0
Jinak se nadcházejí víkend nazvat nedá. Co do výčtu akcí jde o jeden z nejzajímavějších v celém letošním kalendářním roce. Vždyť se podívejte sami:
 
Pátek 29. listopadu
* OTEVŘENÍ HVĚZDÁRNY od 15.45 hodin.
* FESTIVAL NAPŘÍČ. KC Turnov – velký sál, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč.
 
Sobota 30. listopadu
* BLEŠÍ TRHY v daliměřické „hasičárně“ v době od 8.00 do 18.00 hodin. Na prodej zde bude spousta zajímavých nových i použitých věcí (např. oblečení, knihy, nábytek, elektro, hračky…). Vstup volný. Prodávající – registrace na tel. 723 428 046.
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ se uskuteční v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1. Vystaveno bude 415 králíků (46 plemen) a 115 holubů (16 plemen). V prodeji bude celkem 294 králíků.
* ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ TVOŘENÍ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je součástí akce Den pro dětskou knihu a povede ji lektorka Aneta Novotná a Iva Dalerová. Městská knihovna A. Marka, začátek v 10.00 hodin.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V TURNOVĚ. Náměstí Českého ráje, začátek v 16.00 hodin. Adventní postavy, fanfáry, sbor Turnováček, setkání starosty se skřítkem, nadílka pro děti, občerstvení…
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ v Žehrově u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku. Začátek v 17.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ.

Sobota 30. listopadu a neděle 1. prosince
* ZÁMEK SYCHROV: Vánoční trhy na čestném dvoře zámku, vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží. V bohatém programu se představí  divadlo Studna, potulné loutkové divadlo a žonglér Vojta Vrtek. Pro děti je připravena tvůrčí čertovská dílnička. Vstupné dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.

 
Neděle 1. prosince
* 1. ADVENTNÍ KONCERT 2013 – DUO TERES. Kostel sv. Františka z Assisi, začátek v 15.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Rovensku pod Troskami. Program: 16.00 hodin – adventní koncert v sále radnice. Vstup zdarma. Od 17.30 hodin – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Vystoupí děti z MŠ a ZŠ, farářka Hana Jalušková a paní starostka se svátečním slovem. V průběhu akce bude možné si zakoupit adventní věnečky a dárky, které vyrobily šikovné ruce maminek dětí z MŠ. Občerstvení zajištěno.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ před obecním úřadem v KACANOVECH u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku od 16.30 hodin a od 18.00 hodin před obecním úřadem na VYSKŘI – opět u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku. Zve Sousedský spolek PROVAZ (pro vánoční zpívání). Ten se představí pod vedením sbormistra Karla Součka v obsazení: Barbora Součková F., Dobromila Obročníková, Jarda Obročník, Hana Římanová, Filip Holba, Iveta H. Melíšková, Jana Obročníková, Jan Bílý, Míla Zemánková, Olga Žáková, Jiří Vlček, Lenka Močubová, Renda Močuba, Kája Martínková, manželé Kynkorovi, Jan Zamrazil, Kristýna Milkovičová a Viki Gajičová.
* TANEČNÍ PODVEČER. Závěrečná „prodloužená“ podzimního tanečního kurzu pro partnerské a manželské páry, na které si může zatančit každý milovník společenského tance. K tanci a poslechu hraje skupina Allegro z Jičína. KC Turnov, začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč, účastníci kurzu vstup volný.
 
Pondělí 2. prosince
* ADVENTNÍ A PŘEDVÁNOČNÍ TVOŘENÍ. Tvůrčí výtvarná dílna pro obyvatele penzionu Žižkova a další zájemce z řad veřejnosti. Lektorka dílny Aneta Novotná, průvodní slovo o adventním čase Eva Kordová. Klubovna penzionu v Žižkově ulici od 13.00 hodin.
* Přednáška a uvedení nové knihy – KOŘENY ŽENSKÉ SPIRITUALITY: NÁVRAT A TRANSFORMACE STAROVĚKÉ MOUDROSTI. Přednáší a předčítá autorka Terezie Dubinová, kulturoložka, hebraistka a terapeutka (www.oheladom.cz). Knihu si můžete koupit na místě za zvýhodněnou cenu. Městské knihovny Antonína Marka, začátek v 18.00 hodin.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.