Starosta v živém vysílání – od nového testovacího místa po stavby bytových domů

0

V pondělí 19. dubna proběhlo další z řady živých vysílání starosty Turnova Tomáše Hockeho, kterými, jak říká, nahrazuje v dnešní koronavirové době fyzická setkávání s občany na různých místech města.
Vysílání proběhlo před dostavěným komunitním centrem ve Skálově ulici za Novou radnicí, kde bude od května sídlit Fokus, který pečuje o naše hendikepované spoluobčany.
Starosta se v úvodu věnoval aktuální koronavirové situaci, resp. zahájení provozu nového testovacího místa na zimním stadionu a mobilní starší občany vyzval, aby se k očkování přihlásili spíše do Liberce, protože kapacita turnovského očkovacího místa je nedostatečná a jsou zde dlouhé čekací lhůty.
Starosta odpověděl i na dotazy občanů. Ty se týkaly některých staveb bytových domů. Aktuálně začala výstavba bytového domu o šesti bytech ve Skálově ulici za muzeem, záměry výstavby bytových domů v ulicích Jana Palacha a Jeronýmově byly invertory staženy a probíhá přepracování projektů. Začít by měla výstavba bytového domu na místě bývalého kina v Žižkově ulici. Hovoří se o bytovém domě v lokalitě Šroubáren, územní řízení probíhá v případě bytových domů v Rubínové ulici nad sídlištěm Výšinka, do budoucna bude město chystat výstavbu bytových domů na Koňském trhu.
Současně starosta občany požádal o shovívavost a pochopení v souvislosti s probíhajícími stavebními pracemi v sídlišti u nádraží a v Mašově. Nejdéle v červenci by mělo být otevřeno nové návštěvnické centrum na náměstí.
Další dotazy veřejnosti se týkaly úklidu cyklostezky v Dolánkách, záměru koupacího biotopu na místě koupaliště, starosta zmínil prostor bývalých uhelných skladů u nádraží, kde se na torze domu podařilo odstranit štíty a střechu dříve, než se zbortily na chodník – vlastníci areálu mají záměr do konce roku ho celý zbourat a plochu uvolnit k něčemu smysluplnému.
Stavba nové knihovny ve Skálově ulici – na podzim bude k dispozici stavební povolení a poté se bude čekat na nějaký vhodný dotační titul.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.