Sněhové on-line zpravodajství

0

V Libereckém kraji intenzivně sněží, zejména na Jablonecku a Semilsku komplikuje úklid komunikací vítr a uvízlé kamiony, a silničáři proto doporučují motoristům raději nevyjíždět, pokud to není nezbytně nutné. Podle agentury ČTK jsou zatím všechny silnice průjezdné a se zvýšenou opatrností sjízdné, přesto by měli lidé raději nechat auta doma a využít k cestě do práce veřejnou dopravu (a o víkendu raději zůstat doma!). Podle znalce počasí na Turnovsku Vlastíka Brůčka musíme v následujících dnech očekávat další komplikace. „Přes Dánsko postupuje k jihu tlaková níže se svým oblačným systémem, což na její přední straně sice znamená teploty přes den kolem nuly, ale až se přesune celé toto těleso přes naši republiku – to bude ze soboty na neděli – dostaneme se na její zadní stranu a teploty poklesnou i pod mínus deset stupňů Celsia. Nelze vyloučit v kupovité oblačnosti v týlu této tlakové níže i ojedinělou zimní bouřku s velkou fujavicí,“ komentoval situaci Brůček. Na TvA budeme vývoj počasí i dopravní průjezdnosti sledovat po celý víkend.
Aktuálně – pátek 29. ledna 14.00 hodin: Podle jednatele turnovských technických služeb Libora Preislera je v tuto dobu uzavíráno parkoviště v ulici 28. října. „Po obou stranách ulice jsou hromady sněhu, které komplikují provoz autobusů, proto bude dopravními značkami znemožněno v této ulici parkovat. Problémy jsou i ve sjízdnosti dalších ulic ve městě, všechny místní komunikace jsou ale v tuto chvíli průjezdné s maximální opatrností.“
Pátek 29. ledna 18.00 hodin: Díky oblevě jsou všechny komunikace na Turnovsku sjízdné, v Turnově platí kvůli sněhu jediné omezení, a sice v ulici 28. října. Parkovat se nesmí při krajnici od Kinského ulice směrem k nemocnici. Zákaz parkování je označen dopravními značkami.
Sobota 30. ledna 12.00 hodin: Do rána napadalo dalších pět až deset centimetrů sněhu, díky teplotám kolem nuly a krásnému slunečnému počasí jsou všechny komunikace na Turnovsku sjízdné, sluníčko vybízí k výletům. Pouze v centrální části Turnova množství neodklizeného sněhu komplikuje dopravu, ve vilových čtvrtích si řidiči musí dávat přednost..

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.