Slavnostní Akademie 2022

0

Ve čtvrtek 5. května uspořádali sokolové slavnostní akademii, přehlídku cvičení a skladeb jednotlivých oddílů. Program byl zahájen sokolskou hymnou a nástupem krojovaných sokolů s mažoretkami. Slavnostní atmosféru dokreslil jako již tradičně Pěvecký sbor Antonín Dvořák. Během večera se předvedly mažoretky, které sklízí úspěchy na soutěžích po celé republice. Roztomilá vystoupení, ale i vzornou kázeň ukázaly nejmenší děti. Klasické sokolské cvičení na nářadí předvedli žáci a žákyně. Za vtipné, ale i silově náročné cvičení na bradlech děkujeme mladým cvičitelům. Pozvání na vystoupení přijaly mladší a starší žákyně ze Sokola Frýdštejn a předvedly taneční skladbu s názvem Nebe a peklo. Přemety, salta a hvězdice ukázala naše nejlepší gymnastka Kačka Kramárová. Již několik let má své místo u nás v Sokole i capoeira, brazilské bojové umění s prvky tance. Nápadité vystoupení s gymnastickými prvky nacvičily starší žákyně, s barevnými deštníky vytvářely zajímavé efekty. Na závěr jsme mohli vidět ukázku skladby Optimistky, kterou jedou ženy zacvičit v červnu na velkou akci do Brna. Kromě cvičení se na akademii představily i další sporty, které mají v sokolovně své místo: stolní tenis, volejbal, fotbal, badminton a cyklistika. Vstupné na akci bylo dobrovolné a celý výtěžek, který činil téměř 10 tis. Kč, bude věnován ukrajinským rodinám v Turnově.
Skladba vystoupení byla velmi pestrá, představilo se na 170 vystupujících a všichni byli jasným důkazem toho, že Sokol je tradiční organizace, která drží krok s moderní dobou a má co nabídnout všem generacím. Tělocvičná jednota Sokol Turnov je největší sokolskou jednotou v Libereckém kraji, se svými 900 členy pořádá kromě cvičení a tréninků také různé turistické, sportovní i kulturní akce.
Pokud si naši sokolovnu budete chtít prohlédnout zblízka a podívat se do míst, kam se běžně nedostanete, přijďte 24. června na Noc sokoloven.
Lenka Plívová, Tělocvičná jednota Sokol Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.