Škola stále v akci

0

V základní škole v turnovské Zborovské ulici nezahálíme – viz www.zvsturnov.cz. Zdokonalujeme a vylepšujeme prostředí školy a naplňujeme témata mezinárodního programu „Ekoškola“.
Škaredá středa byla pro žáky a pedagogy základní školy „Dnem otevřených dveří“. Přivítali návštěvníky z řad rodičů a pochlubili se svou prací. Rodiče ocenili jejich výkony nejen při samotné výuce, ale nadšeně tleskali i pohádce „O Červené Karkulce“, v podání starších žáků speciální třídy pod vedením paní učitelky J. Bugnové.
Obdivovali velikonoční výrobky dětí a především nově vymalované prostory školy. V rámci projektu „Vyzdob si školu“ se žáci podíleli na vytvoření interaktivní výukové pomůcky přizpůsobené potřebám našich žáků. Společně s výtvarníky školy vytvořili na chodbách, schodišti nebo v šatně ekosystémy lesa, louky, rybníka či moře. Takto vyzdobené prostory budou sloužit žákům I. a II. stupně základní školy při výuce.
Bez finanční podpory společnosti IKEA, která je partnerem pražského vzdělávacího centra TEREZA, by jedinečné výmalby nevznikly. V závěru roku 2016 jsme reagovali na výzvu IKEA: „Velké změny začínají od nejmenších“, a přihlásili do výzvy náš projekt. Byli jsme úspěšní a získali tak finanční obnos v hodnotě 10 tisíc Kč na realizaci projektu.
Společnost IKEA je partnerem pražského vzdělávacího centra TEREZA a společně sdílejí myšlenku udržitelné budoucnosti a rozvoje. Jde především o šetrné a zodpovědné chování a nakládání se zdroji www.spolusvami.cz. TEREZA mezinárodní program „Ekoškola“ v České republice koordinuje a věnuje se vzdělávání přes 20 let. Ve vzdělávacích programech centra TEREZA je zapojeno přes 750 škol a 94 000 žáků www.terezanet.cz.
D. Šulcová, koordinátor EVVO, ZŠ Zborovská, Turnov, Sulcova.Dana@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.