Silvestrovská noc z pohledu policie a hasičů

0

Od 18.00 hodin včerejšího dne do dnešní 5. hodiny ranní přijali policisté v Libereckém kraji na linku 158 celkem 123 hovorů. „Nejčastěji nám občané oznamovali události spojené s projevy slovní a fyzické agrese pod vlivem alkoholu, a to jak v domácnostech, tak i na veřejných místech. Většinu z nich jsme řešili domluvou, uložením pokuty nebo oznámením do správního řízení, nicméně v tuto chvíli nemůžeme vyloučit ani to, že některé z nich mohou skončit jako přečiny,“ shrnula mluvčí policie Ivana Baláková.
Několik občanů si na tísňové lince stěžovalo na hlučnou pyrotechniku. „Oznámili nám rovněž zhruba desítku menších požárů a ve čtyřech případech informovali policisty, že se jim zaběhl pes, kterého při venčení polekala zábavní pyrotechnika,“ dodala mluvčí.

První trestný čin nového roku byl zaznamenán krátce před půl třetí nad ránem v Liberci, kde se přímo před zraky policejní hlídky doslova vřítil do křižovatky ulic Husitské a Hanychovské 36letý řidič osobního vozidla Volkswagen Polo, který měl zjevný problém s ovládáním auta. Řídil s 1,92 promile alkoholu v krvi! Muž se policistům přiznal, že před jízdou s dvěma kamarády vypil lahev vodky. A nebyl sám, kdo o silvestrovské noci řídil „pod vlivem“, kromě něj to bylo ještě dalších pět osob, které stejně jako jeho nemine v této souvislosti trestní stíhání. Dopravní policisté v průběhu noci vyjeli v celém kraji k celkem pěti dopravním nehodám, které se naštěstí obešly bez vážnějších následků.

Podle velitele turnovského obvodního policejního oddělení Milana Drahoňovského proběhla silvestrovská noc na poměry v klidu, nebyl hlášen žádný větší problém v občanském soužití a ani trestný čin. Policisté vyjížděli k menšímu požáru v Palackého ulici, kde se vzňaly krabice od pyrotechniky, kolem páté hodiny ranní byl zadržen řidič pod vlivem alkoholu, který do Turnova přijížděl od Jablonce nad Nisou.
Klidnou silvestrovskou noc potvrzuje i Tereza Bezručová z turnovské městské policie. Strážníci v noci prováděli standardní hlídkovou činnost ve městě, řešili jednoho zaběhnutého psa. Nejzávažnější tak byla událost z 29. prosince, kdy museli zasahovat při výtržnostech skupiny osob v nádražní hale.

Martin Bartoníček, velitel turnovských hasičů, zmínil o silvestrovské noci jediný zásah, a to již uvedený malý požár v Palackého ulici od pyrotechniky. Městští hasiči byli ale těsně před příjezdem na místo odvoláni, protože se situací se již stačili vypořádat profesionální hasiči. Jinak byl v noci a nad ránem klid.

Aktualizace:
Požár – Troskovice, ohlášení 31. 12. 2022 v 14.32 hodin
Jednotky z prvního stupně požárního poplachu zasahovaly u požáru za kamny, který se následně šířil do příčky místnosti. Hasiči provedli rozebrání příčky a požár lokalizovali. Poté došlo k odvětrání prostor. Dále byl prováděn průzkum termokamerou k vyhledání skrytých ohnisek a následně byl požár zlikvidován. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, dobrovolní hasiči z Hrubé Skály, Troskovic a Rovenska pod Troskami.
(Zdroj: TZ HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.