Silvestrovská noc 2021/2022 v Libereckém kraji a tragická nehoda v Turnově

0

Silvestrovská noc byla rušná a hlučná, policisté vyjížděli k desítkám incidentů. Od 18. hodiny 31. prosince 2021 do dnešní 5. hodiny ranní přijalo integrované operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje na tísňovou linku 158 celkem 132 telefonátů, což je o 48 hovorů více než o minulé silvestrovské noci. Lidé nejčastěji oznamovali případy fyzického napadání, ke kterým docházelo jak na veřejnosti na ulicích, před restauracemi nebo diskotékami, tak také v soukromí v domácnostech. Lidé si na lince 158 stěžovali také na nadměrný hluk z odpalované zábavní pyrotechniky v obydlených zástavbách. Prvním trestným činem letošního roku v Libereckém kraji byla krádež vloupáním do zlatnictví v Moskevské ulici v České Lípě.
Policisté při dopravních kontrolách přistihli po půlnoci za volantem dva řidiče pod vlivem alkoholu. Jeden z nich nadýchal 1,6 promile a druhý 2,2 promile alkoholu.

Nejzávažnější událostí podle mluvčí policie Ivany Balákové byla nehoda v Turnově, která si vyžádala život 41letého motocyklisty. V sobotu 31. prosince kolem 14.20 hodin projížděl 41letý motocyklista na stroji BMW od Všeně k Turnovu, v dolní části Mašova se střetl s osobním vozidlem téže značky, které odbočovalo směrem k centru této městské části. Motocyklista narazil do pravého boku auta a utrpěl zranění, kterému bohužel podlehl ještě na místě nehody. Zjišťováním příčiny a všech okolností tragické dopravní události se nyní zabývá služba kriminální policie a vyšetřování semilského územního odboru Policie ČR. Jak doplnil velitel městské hasičské jednotky Martin Bartoníček, tato nehoda byla současně jejich jediným silvestrovským výjezdem.
U nehody zasahovali i strážníci městské policie, kteří až do 18. hodiny odkláněli dopravu, takže motoristé se do Mašova dostali pouze od Pelešan. „Vpodvečer jsme museli také řešit potyčku v rodině, kolem 23. hodiny se u benzinky v Palackého ulici nepohodli bezdomovci, o půlnoci si na náměstí několik lidí vystřelilo petardy a pak byl poměrně klik, jen kolem čtvrté ráno se jeden muž snažil dostat zpět do jednoho z barů,“ rekapitulovala silvestrovskou noc Tereza Bezručová z Městské policie Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.