Silný vítr v Libereckém kraji ničil střechy a lámal stromy

0

Pondělku počasí příliš nepřálo a hasiči v Libereckém kraji měli plné ruce práce, aby stíhali přejíždět z jedné události ke druhé. Celkem museli řešit od 16. hodiny 111 událostí spojených s nepříznivou předpovědí meteorologů, kteří varovali před silným větrem. Převážná většina událostí, ke kterým hasiči vyjížděli, byla na Liberecku a Semilsku. Vítr však nebyl jediný, který trápil obyvatele lokalit a hasiče. Vydatný déšť měl za následek vytopení některých domů a zahrad.
V 17.17 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů hlášení o poškozené střeše rodinného domu v Petrašovicích, kde silný vítr utrhl velké plechy na střeše a ty hrozily pádem. Po příjezdu na místo hasiči zkoušeli ustavit výškovou techniku, ale vlivem nepříznivého počasí ji nebylo možné použít. Proto střechu zajistili a práce byly v místě odloženy.
V Rozstání na Liberecku zase silný vítr utrhl střechu zahradního domku, v Jítravě se pro změnu silný vítr opřel do vzrostlého stromu, který sílu větru nevydržel a zřítil se přímo na rodinný dům. Vítr sfoukl také stan před vchodem Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. V Křižanech spadlé stromy uvěznily osobní automobil se ženou a dvouletým dítětem uvnitř. V Lomnici nad Popelkou řešily jednotky hasičů několik případů zatopených domů, kam se voda dostala z pole a zaplavila zahrady a interiéry domů z kanalizace.
Situace se uklidnila přibližně kolem 21. hodiny, poslední událost spojenou s nepříznivým počasím řešili hasiči v půlnoci.
(Zdroj: TZ HZS LK)

Pozn.: Podle velitele turnovských městských hasičů Martina Bartoníčka v této souvislosti v pondělí žádný výjezd v našem regionu nebyl.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.